Причиною високого тарифу на водопостачання та водовідведення депутати Тростянецької міської та Охтирської районної рад від політичної партії «НАШ КРАЙ» вважають сплачені минулого року штрафи, а це близько мільйона гривень, та закупівлю за завищеними цінами насосного обладнання. Це все лягає у тариф, а населення своїми коштами розплачується за безгосподарність керівництва комунального підприємства Тростянецької міської ради «Тростянецькомунсервіс»

 «Підприємство несе високі видатки, які потім закладаються у тариф для населення. Минулого року підприємством було сплачено 905 тисяч гривень штрафів за шкоду, нанесену екології. А ця шкода нанесена саме тому, що неналежним чином керівництво цього підприємства виконувало свої посадові обов’язки. Штрафи, закупки за завищеними цінами обладнання фактично лягають на плечі населення», – говорить Валерій Партала, заступник голови Охтирської районної ради від політичної партії «НАШ КРАЙ».

Також, депутати від «НАШОГО КРАЮ» переконані: закупівля насосного обладнання для підприємства «Тростянецькомунсервіс» здійснювалась з порушенням тендерного законодавства та за завищеними цінами.

З 2017 по 2020 роки комунальне підприємство Тростянецької міської ради закупило 6 нових насосів для свердловин. Постачальником усіх є «Гідро-Вакуум Україна». Ця компанія – представник польської фірми в України. Загальна вартість обладнання – 728 тисяч гривень.

«Тендерна документація була оформлена таким чином, що заявлені характеристики підходили тільки для насосів польського виробництва. Більш того, у тендерній документації було зазначено, що насоси необхідно купити у конкретної фірми і ця фірма «Гідро-Вакуум Україна».

Це є порушенням антиконкурентного законодавства, адже інші компанії не мали змоги брати участі у тендері, та призвело до закупівлю насосів за завищеними цінами», – зазначає Віктор Бочкарьов, депутат Тростянецької міської ради від політичної партії «НАШ КРАЙ». 

Депутат наголошує: в Україні є підприємства, які продають насоси за меншою ціною.

«Якщо прорахувати середню вартість насосу, яке закупило комунальне підприємство Тростянецької міської ради, то в середньому один насос обійшовся у 120 з невеликим тисяч гривень. Компанія з Дніпропетровська такі ж точно насоси продає по 80-90 тисяч», – говорить депутат.

Після невеликого терміну експлуатації, ця ж компанія виграє тендер на капітальний ремонт насосів на загальну суму 243 тисячі гривень.

«Капітальний ремонт насосів після такого короткого терміну експлуатації це або прорахунки керівництва при відборі насосів та їх експлуатації або їх низька якість. Ці кошти теж закладені у тарифи і населення по-суті відповідає своїми грошима за прорахунки горе-господарників» – говорить Віктор Бочкарьов.

Щоб з’ясувати, чи було правопорушення під час закупівлі з боку комунального підприємства Тростянецької міської ради, депутати від «НАШОГО КРАЮ» звернулись до прокуратури та поліції.