З 1 вересня змінюються правила виплати пенсій та держдопомоги.  Пенсіонерів мають перевести на банківські картки. У зв’язку зі зменшенням обсягів послуг, Укрпошта закриватиме сільські відділення. Чи зможуть пенсіонери користуватися банківськими карточками і жити без поштими дізнавалися у селі Уздиця Глухівської громади.

В Уздиці проживає 74 пенсіонери. Лише п’ятеро мають банківську карточку, на яку отримують пенсії. Щоб зняти гроші людям потрібно їхати до Глухова, а це 35 кілометрів.

«Я вже три роки не була в Глухові. Мені туди і не треба було, бо все необхідне є тут в селі. А кому потрібно, той домовляється за машину, платить за бензин. Таксі, то взагалі 300 гривень коштує», – ділиться 71-річна Галина Тищенко.

Розраховуватися карткою у селі також ніде: терміналу немає ні на пошті, ні в місцевому магазині. Нині банкомати є лише в 4% населених пунктах. Натомість «Укрпошта» зберегла мережу з майже 11 тис. відділень. 

Така ситуація не тільки в Глухівський громаді, а й в усій області. Особливо це стосується сільської місцевості, де відсутні відділення банків, банкомати, термінали для сплати карткою в місцевих магазинах. Та й інтернет в багатьох селах працює нестабільно або й зовсім відсутній.  

 «Влада продовжує ускладнювати пенсіонерам життя. Українські пенсії стають не лише мізерними, а й подекуди – важкодоступними. Пенсіонери не мають бути заручниками чергових експериментів влади», – говорить Валентин Добров, депутат Сумської обласної ради від партії «НАШ КРАЙ».

Представники політичної партії «НАШ КРАЙ» не лишаються осторонь проблем пенсіонерів. Зокрема, партійці вимагають від Уряду негайно скасувати цю Постанову.