26 липня о 12:10, на лінію екстреного виклику 101, надійшло повідомлення про загоряння соломи на полі в с. Малий Бобрик, що на Краснопільщині. Про пожежу повідомили працівники місцевого агропідприємства, які побачили дим та полум’я на полі. На місце події було направлено відділення чергового караулу 4 – ї державної пожежно – рятувальної частини та місцеву пожежну команду с. Великий Бобрик.

Прибувши на місце вогнеборці встановили, що вогнем охоплено майже 100 тонн сіна, утворилась загроза подальшого поширення вогню на ще одну поруч розташовану скирту соломи вагою 50 тонн. Для безперебійної подачі води на гасіння пожежні автоцистерни довелось до заправляти від водонапірної башти, яка була розташована на відстані 100 м від осередку горіння.

О 13:10 загоряння локалізували, а о 20:35 – витративши на гасіння майже 25 тонн води, повністю ліквідували.

Схожий випадок цього ж дня стався і на Конотопщині, де о 19:52, до Служби порятунку 101, надійшло повідомлення про загоряння причепа з соломою поблизу поля в с. Козацьке. Про пожежу повідомив водій трактора, який під час руху побачив дим з причепа. На місце події було направлено відділення чергового караулу 15 – ї державної пожежно – рятувальної частини та місцеву пожежну команду с. Козацьке.

Ще до прибуття пожежно – рятувальних підрозділів водій зміг від’єднати причіп від трактора та вивантажити солому. Для безперебійної подачі води на гасіння пожежні автоцистерни довелось до заправляти від водонапірної башти, яка була розташована на відстані 1 км від осередку горіння.

О 20:43 загоряння локалізували, а о 21:02 – витративши на гасіння майже 5 тонн води, повністю ліквідували.

Всього на гасіння обох загорянь було залучено 2 одиниці спеціальної техніки та 8 чоловік особового складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій  і 2 автомобілі та 3 працівники місцевих пожежних команд сіл Великий бобрик та Козацьке.

Головне управління Державної служби України

з надзвичайних ситуацій у Сумській області