У справі привласнення 1,5 млн грн під час будівництва амбулаторій на Сумщині судитимуть трьох людей. Це — організатор схеми, директор ТОВ та службовець облдержадміністрації, повідомляють у пресслужбі Сумської обласної прокуратури.

За версією слідства, у 2019 році управління капітального будівництва та товариство з обмеженою відповідальністю уклали договори на будівництво шести амбулаторій первинної медичної допомоги. Від початку будівництва замість офіційного директора підприємством керувала інша людина, яка надавала вказівки та розпорядження працівникам.

Вона організувала внесення в офіційну документацію недостовірних даних про обсяги виконаних робіт та вартість використаних при цьому матеріалів. При цьому підписи ставив офіційний директор, йдеться у повідомленні.

Згідно з висновком експертів фактично виконані будівельні роботи по шести об’єктах не відповідають обсягам робіт, які зазначені в актах. У такий спосіб директор товариства та фізична особа привласнили майже 1,5 млн грн.

За версією прокуратури, спеціаліст управління капітального будівництва Сумської обласної державної адміністрації, який здійснював технічний нагляд за будівництвом чотирьох амбулаторій, підписав акти виконаних робіт, не перевіривши їхню достовірність.

Справу слухатиме Зарічний районний суд міста Суми. За розподілом вона дісталась судді Марині Сороці. Зараз вона — на лікарняному, тому дата підготовчого слухання поки невідома, сказала Суспільному речниця суду Світлана Бондар.

Суспільне наразі не має коментарів обвинувачених або їхніх представників. Однак готове надати їм можливість висловити свою позицію пізніше.

Це одна з кількох справ, відкритих через будівництво амбулаторій в області. Загалом на Сумщині планували збудувати 13 таких закладів до кінця 2019 року. На квітень 2021 були здані в експлуатацію  7. На решту 6 амбулаторій, які залишились недобудованими, обласний департамент капітального будівництва провів нові тендери.

Що відомо

  • У листопаді 2020 року Служба безпеки провела 16 обшуків у Сумах, Полтаві та Києві у справі можливого привласнення 19 млн грн під час робіт з будівництва 10-ти амбулаторій.
  • У привласненні понад 1,7 мільйона гривень звинувачують керівника підприємства, який розробляв проєкти для будівництва амбулаторій.
  • За версією прокуратури, фірма мала зробити креслення і розрахунки для кожної амбулаторії окремо, натомість замовнику запропонувала типовий проєкт і отримала за це гроші.
  • Колишнього начальника управління капітального будівництва Сумщини Анатолія Ворожка прокуратура звинувачувала у зайвому витрачанні грошей на будівництво сільських амбулаторій. За час керівництва експосадовця проєкти амбулаторій замовили та оплатили повторно.
  • На початку липня 2020 року його справу передали до суду. Тоді ж стало відомо, що Анатолій Ворожко повернув із власної кишені зайво сплачені підряднику 417 тис грн.

https://suspilne.media/