Як повідомив начальник управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Сергій БУТЕНКО, станом на 1 вересня в області зафіксовано 79 445 офіційно підтверджені випадки захворювань на коронавірусну інфекцію.

За останню добу лабораторно підтверджено коронавірусну інфекцію у 43 осіб, що свідчить про незначну, але зростаючу тенденцію до збільшення кількості хворих та заражень коронавірусом штаму «Дельта».

«Необхідно активізувати роботу сімейним лікарям. Вони мають звертатися до своїх задекларованих пацієнтів, які вакцинувалися однією дозою вакцини та слідкувати за тим, щоб не було протерміновано строки отримання другої дози вакцини», – сказав Сергій Бутенко та закликав активно продовжувати вакцинальну кампанію.

Начальник управління охорони здоров’я наголосив також на необхідності при появі перших симптомів гострої респіраторної інфекції не зволікати і звертатися до сімейних лікарів, а сімейним лікарям направляти таких пацієнтів на ПЛР-тестування на COVID-19. Центр профілактики інфекційних хвороб має наразі достатню кількість таких тестів.

Нагадаємо, що на Сумщині станом на 1 вересня 2021 року в області зроблено 263551 щеплення, щепилося 155346 осіб, у тому числі 108205 пацієнтів – двома дозами.  Досить високі результати з проведення вакцинації показали такі територіальні громади області – Попівська сільська рада Конотопського району – 141,33%, Андріяшівська сільська рада та Хмелівська сільська рада Роменського району – 106%.

Серед громад, які мають низькі показники з проведення щеплення, – Нижньосироватська сільська рада Сумського району – 7,96%, Хотінська селищна рада Сумського району – 13,03%, Шалигінська селищна рада Шосткинського району – 18,21%, Глухівська міська рада Шосткинського району – 18,51%, Тростянецька міська рада Охтирського району – 19,46%.