Упродовж місяця Міграційна служба спільно з правоохоронними органами та представниками Держпраці України проводитиме посилену роботу з протидії нелегальній міграції, виявлення та притягнення до відповідальності порушників міграційного законодавства.

Нагадаємо, що іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, користуються всіма правами, гарантованими українським законодавством.

Водночас, порушення встановлених правил перебування тягнуть за собою серйозну відповідальність.

Перш за все, порушник міграційного законодавства притягується до адміністративної відповідальності. Якщо при цьому особа має правові підстави для подальшого перебування в Україні – вона може оформити необхідні документи для продовження тимчасового перебування або постійного проживання на території України.

В інших випадках – порушення міграційних правил може призвести до застосування таких заходів, як примусове повернення, поміщення  до пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, примусове видворення, заборона в’їзду до України.

ВАЖЛИВО, що відповідальність за порушення міграційних правил несе також і приймаюча сторона, зокрема – роботодавець; у разі порушення законодавства щодо допуску іноземців до праці без укладання трудового договору, роботодавцям доведеться сплатити чималий штраф; штрафи передбачено також за провадження господарської діяльності без державної реєстрації та несплату податків.

На сайті ДМС працює е-сервіс “Повідомити про ймовірне порушення міграційного законодавства” https://dmsu.gov.ua/services/migrant.html. Тож, якщо вам відомі такі факти – будемо вдячні за повідомлення! Вся інформація, яка надходить на цей сервіс, ретельно перевіряється, а заявникові надається відповідь (у разі, якщо було вказано контакти для зворотного зв’язку).

Завідувач Краснопільського сектора

УДМС у Сумській області                                    Леся РОЩИНА