З таким роз’ясненням 7 вересня провів  інформаційну годину для учнів 9 класів Сергій Куцеренко, очільник Краснопільського бюро правової допомоги, в Угроїдський ЗОШ 1-3 ступенів

Розповівши про поняття «булінгу», про відповідальність агресора та його батьків,  юрист зазначив:  «По-перше,  основний принцип протидіяти «булінгу» –  не мовчати та активно протидіяти. Про  випадок «булінгу» необхідно розповісти батькам, педагогам, іншій особі, якій Ви довіряєте. Це можуть бути, наприклад,  старші члени сім’ї, близькі, родичі, знайомі.  Також, Ви можете повідомити про такий випадок безпосередньо в органи поліції, представникам органів місцевого самоврядування, депутатам місцевого рівня, в прокуратуру, або звернутися за допомогою до підрозділів системи безоплатної правової допомоги. До повноважень вказаних органів влади входить обов’язкова низка заходів, спрямованих на протидію цього ганебного явища. Не треба чекати, що Вас залишуть  « в спокої»  після вчиненого фізичного чи психологічного насильства. Якщо стосовно особи, яка Вас «булить» , не будуть прийняті передбаченні законодавством заходи впливу, то Вас чекають  наступні його дії. Про це свідчить реальне життя та проведене з цього приводу дослідження різних організацій.

Завжди пам’ятайте, законодавством передбачене право особи на самозахист, тобто на необхідну оборону, яка повинна  бути адекватною     вчиненим проти Вас діям. При необхідній обороні шкода завдається лише тому, хто посягає,     якщо при цьому не було перевищено її межі. Особа, яка перебувала в стані необхідної оборони звільняється від будь-якого переслідування. Життя – це боротьба за свої права і відстоювання своїх інтересів відповідно до законодавства. Слід відмітити роль спостерігача «булінгу». Саме спостерігач може вплинути на агресора та припинити його дії. Мовчазний спостерігач за моральним принципом є  прирівняною до агресора особою. Не дарма   кажуть : « Бійся байдужих — вони не вбивають та не зраджують, але з їх мовчазної згоди існують на землі зрада та брехня». Це епіграф незавершеного романа (1936, опубл. в 1956 р.) польського і радянського письменника  Бруно Ясенського (1901 — 1938), який був репресований  з 1929 року радянською владою». Учні подякували спікера заходу за роз’яснення та за конкретні відповіді на їх запитання.

Краснопільське бюро правової допомоги

За захистом своїх прав   звертайтесь до :

Сумський місцевий центр –

4000, м. Суми, вул. Петропавлівська,108 телефон: 066-771-32-61, тТелефон: 098-380-69-38

Email: sumy1.sumy@legalaid.sm.ua

Краснопільське бюро правової допомоги –

42400, смт. Краснопілля, вул. Перемоги, 2. тел.(05459) 7-11-24, (05459) 7-11-74

Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –

0-800-213-103 (Цілодобово, у межах України – безкоштовно)

Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.