НА СУМЩИНІ НАЙБІЛЬШУ КІЛЬКІСТЬ ОПЕРАЦІЙ З ЗЕМЛЕЮ ПРОВЕДЕНО У СУМСЬКОМУ РАЙОНІ, НАЙМЕНШУ – У РОМЕНСЬКОМУ РАЙОНІ

Такі дані озвучиланачальник відділу ринку та оцінки земель Головного управління Держгеокадастру у Сумській областіАлла ПАРФИЛОна пресконференції за підсумками перших 100 днів дії Земельної реформи в Україні

За словами начальника відділу ринку та оцінки земель Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, за період з 1 липня до 11 жовтня 2021 року включно в області було відчужено 2007 земельних ділянок загальною площею 3214,04 га.

3 2007 земельних ділянок набуто у власність: по договорах купівлі-продажу 1842 земельні ділянки загальною площею 2971,6605 га; по договорах дарування – 163 земельних ділянок загальною площею 241,8086 га; по договорах довічного утримання фізичними особами набуто 2 земельні ділянки загальною площею 0,5709 гектара.

Крім того, за цей період було успадковано 5159 земельні ділянки загальною площею 6926,6594 гектара. По договорах купівлі-продажу відчужено 979 земельних ділянок загальною площею 1824,9206 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Згідно із аналітичними даними за період функціонування відкритого ринку землі в Україні найбільше відчужувалися земельні ділянки з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та для ведення особистого селянського господарства. Кількість таких ділянок разом становить 1982, площа – 3209,3462 га.

Найменший розмір земельної ділянки, відчужений за цей період, у Шосткинському районі (колишній Середино-Будський район) – 0,0015 га, найбільший – у Конотопському районі, площею 17,2 га.

Начальник відділу ринку та оцінки земель Головного управління Держгеокадастру у Сумській області повідомила, щоза період функціонування відкритого ринку землі, Урядом було прийнято постанову від 22 вересня 2021 року № 1013 «Деякі питання підготовки до проведення та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису)», розроблену Держгеокадастром. Метою прийнятого документу є забезпечення публічності та прозорості земельних торгів у формі електронних аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок всіх форм власності.

«Відтепер торги проводитимуться у формі електронного аукціону в режимі реального часу в мережі Інтернет через електронну торгову систему, що перебуває у державній власності. Аукціони проводитимуться відповідно до договору між організатором торгів і оператором електронного торговельного майданчика», – зауважила Алла Парфило.

3 моменту опублікування зазначеної постанови Уряду в електронній торговій системі «Прозорро.Продажі» опубліковано оголошення про електронні земельні торги з продажу 4 земельних ділянок загальною площею 20,02 га та з продажу прав користування на 8 земельних ділянок загальною площею 76,66 гектара.

Також Алла Парфило наголосила, що в подальшому законодавче врегулювання обігу земель сільгосппризначення матиме позитивні соцiально-економічні наслідки. А саме: повноцінна реалізація права приватної власності на землю ciльськогосподарського призначення громадянами України; встановлення об’єктивної ринкової вартості земельних ділянок; залучення додаткових кредитних ресурсів у сільськогосподарську галузь; створення умов для раціонального перерозподілу земель сільгосппризначення та оптимізації їх використання; забезпечення прозорості операцій із землею та підвищення економічного благополуччя населення.