Прокурорами Краснопільського відділу Сумської окружної прокуратури ще у жовтні поточного року затверджено та спрямовано до суду обвинувальний акт стосовно громадянина З., який обвинувачувався у самовільному зайнятті особливо цінних земель.

Зокрема слідством встановлено, що під час проведення сільськогосподарських робіт на земельних ділянках, що офіційно перебувають в оренді одного з сільськогосподарських товариств району, обвинуваченим проведено засівання сільськогосподарською культурою «соняшник» земельної ділянки комунальної форми власності, що належить Краснопільській селищній раді, дозвільні документи на обробіток якої у товариства та у самого порушника були відсутні. При цьому, про даний вчинок громадянин З. нікому не повідомляв, сподіваючись, що його дії залишаться непомітними. Проте його незаконна діяльність була викрита органами правопорядку. Також встановлено, що до складу ґрунтового покриву самовільно зайнятої земельної ділянки входять особливо цінні землі.

Дії порушника кваліфіковано за ч.2 ст.197-1 КК України як самовільне зайняття земельної ділянки комунальної форми власності, що відноситься до особливо цінних земель.

У підготовче судове засідання сторонами подано угоду про примирення, укладену між представником потерпілої юридичної особи та обвинуваченим.

Враховуючи, що обвинувачений під час досудового розслідування та в суді повністю визнав свою вину, щиро розкаявся у вчиненому та повністю добровільно відшкодував завдану ним шкоду, прокурор не заперечував проти затвердження даної угоди.

Вироком Краснопільського районного суду від 10.11.2021 затверджено угоду про примирення, громадянина З. визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 197-1 КК України та призначено узгоджену міру покарання у вигляді штрафу.

Начальник Краснопільського відділу

Сумської окружної прокуратури                      Олександр МАМАЄВ