29.11.2021 листопада в приміщенні Сумського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області, начальником сектору Людмилою Подолякою спільно з керівником Краснопільського бюро правової допомоги Сергієм Куцеренко та громадянами були обговорені питання, які полягають у наданні якісної правової допомоги громадянам, які перебувають на обліку у цій службі.

Відповідно до Закону України «Про пробацію» суб’єкти пробації мають право на роз’яснення своїх прав та обов’язків, отримувати інформацію про можливу допомогу і консультації. Соціально-виховна робота разом із заходами нагляду включаються до індивідуального плану роботи із засудженим. Невід’ємною частиною пробаційних заходів є і підвищення правової культури засудженого.

Саме тому співпраця з системою безоплатної правової допомоги є необхідною та актуальною.

Пріоритетними напрямками взаємодії визначено, зокрема, виконання принципу доступності безоплатної правової допомоги, виховання у представників соціально вразливих груп, територіальних громад та спільнот правової культури та правової свідомості, надання правових консультацій, забезпечення доступу до вторинної правової допомоги засуджених осіб.

Керівник Краснопільського бюро правової допомоги Сергій Куцеренко розповів представникам Сумського районного сектору №2 з питань пробації та особам які перебувають на обліку в даній установі про систему безоплатної правової допомоги в України, завдання та функції, які виконує бюро, порядок отримання безоплатної вторинної правової допомоги, а також презентував результати роботи Краснопільського бюро правової допомоги від початку його функціонування до сьогодні.

Також, начальник Сумського районного сектору №2 з питань пробації Людмила Подоляка  поінформувала керівника бюро про завдання, а також про практичну реалізацію механізму пробації в Україні.  Тим часом звернула увагу на види пробації – досудову, наглядову та пенітенціарну, детально роз’яснила зміст інституту досудової пробації в Україні.

Учасники заходу наголосили на необхідності та важливості проведення спільних правопросвітницьких та комунікативних заходів. Зокрема, обговорили форми, напрями та методи співпраці при наданні громадянам безоплатної правової допомоги, своєчасному та повному інформуванні обвинувачених, засуджених про порядок отримання безоплатної правової допомоги.

Довідково. Краснопільське бюро правової допомоги –

42400, смт. Краснопілля, вул. Перемоги, 2. тел.(05459) 7-11-24, (05459) 7-11-74

Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –

0-800-213-103 (Цілодобово, у межах України – безкоштовно)

Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.