Як наголосив під час апаратної наради голова облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ, рівень проведення вакцинальної кампанії у громадах суттєво впливатиме на їх загальний рейтинг

Наразі в області зроблено 753 402 щеплення. Вакциновано 45,5% дорослого населення – 403 734 осіб, в тому числі двома дозами щеплено 349 668 осіб, що становить 39,4%.

Заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Галина ХОМЕТА відзначила зниження темпів вакцинації по області, що загалом співзвучно із загальнодержавною статистикою. Жодна з областей не виконала повністю обрахованого навантаження.

Упродовж останнього тижня на Сумщині зроблено 37 160 щеплень. Добре попрацювали Ямпільська (121,4%), Бочечківська (142,5%), Попівська (103%), Дубов’язівська (102,6%) та Комишанська (102%) громади.

Низькі показники роботи у Верхньосироватській (32%), Миропільській (32,5%), Шалигінській (26%), Грунській (34%) громадах.

Вона наголосила, що в області є в достатній кількості вакцини COMIRNATY™, MODERNA, СORONAVAC. Стосовно надходження вакцини ASTRAZENECA очікується повідомлення від Міністерства охорони здоров’я упродовж тижня.

Як підкреслив голова облдержадміністрації, не дивлячись на зниження темпів вакцинації по всій Україні, необхідно продовжувати наполегливо працювати і збільшувати відсоток вакцинованих жителів Сумщини.

«Зрозуміло, іде зниження захворюваності. На щастя, менше людей хворіє і помирає. Тому зникає у решти страх перед коронавірусом, і немає вже такого ажіотажу вакцинуватися. Проте не слід розслаблятися, необхідно вакцинуватися», – зазначив він.

Разом з тим Дмитро Живицький акцентував, що якість проведення вакцинальної кампанії на місцях стане вагомим показником під час оцінювання роботи громад у рейтингу, який невдовзі презентують.