🇺🇦Сумський прикордонний загін інформує, що Верховна Рада України внесла зміни до Закону України «Про Державну прикордонну службу України» щодо вдосконалення порядку використання та застосування заходів примусу, бойової техніки та озброєння особовим складом Державної прикордонної служби України.

Зміни були офіційно опубліковані в газеті «Голос України» та набирають чинності вже сьогодні.👮‍♂️Прикордонники отримали право здійснювати на підставах та в порядку, встановлених законодавством, візуальний огляд осіб, речей, товарів (вантажів), транспортних засобів (поверхнева перевірка), а так само особистий огляд затриманих осіб та огляд і, в разі потреби, вилучення речей, що можуть бути речовими доказами або заподіяти шкоду життю і здоров’ю людини.

Крім цього, внесеними змінами військовослужбовцям та працівникам Державної прикордонної служби України надано право застосовувати вогнепальну зброю, зокрема для примусового припинення польоту шляхом пошкодження або знищення безпілотного повітряного судна, яке здійснює політ у межах прикордонної смуги, над або поблизу кораблів, катерів і суден забезпечення Державної прикордонної служби України, об’єктів, що перебувають під охороною (у тому числі пунктів пропуску (пунктів контролю) через державний кордон України, контрольних пунктів в’їзду-виїзду, місць тимчасового розташування підрозділів і прикордонних нарядів), з порушенням встановлених законодавством вимог.

Нагадуємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 року № 1147 «Про прикордонний режим», ширина прикордонної смуги становить 5 кілометрів вздовж всього сухопутного кордону. Цим же нормативно-правовим актом визначені режимні обмеження щодо використання літальних апаратів у контрольованих прикордонних районах поза межами аеродромів, вертодромів або злітно-посадкових майданчиків. Про зліт або посадку повітряних суден їх власники або експлуатанти зобов’язані інформувати підрозділ Держприкордонслужби не пізніше ніж за 30 хвилин до зльоту та одразу після посадки.

Зі змінами до Закону України «Про Державну прикордонну службу України» можна ознайомитися за посиланням: http://surl.li/ayyys

✅З усіх питань, які стосуються дотримання прикордонного режиму, громадяни можуть звернутися безпосередньо до управління Сумського прикордонного загону (м. Суми) за телефоном: (0542) 67-13-82, e-mail: sumi_zagin@dpsu.gov.ua.❗️Нагадуємо, що за порушення законодавства з прикордонних питань наступає відповідальність відповідно до вимог чинного законодавства.