Третій етап Кубка IBU в   Обертілліасі розпочався сьогодні жіночою індивідуальною гонкою. І цей старт став дуже цікавим для українських уболівальників. Адже, по суті, тут був проведений неофіційний «огляд» кандидаток на поїздку до Пекіна. І ця додаткова мотивація мало не принесла Україні першу біатлонну перемогу нинішнього сезону.

Валя Семеренко у своїй кар’єрі до сьогодні провела всього чотири гонки другого за рангом Кубка – саме тут, в Обертіліасі, в сезоні 2005/06. Тоді він ще називався Кубком Європи, тому Валю можна назвати дебютанткою Кубка IBU.

На жаль, ознаменувати перемогою повернення в Обертілліах Семеренко не вдалося. Завадила помилка на останньому вогневому рубежі, що коштувала Валі хвилини штрафу. Адже до цього вона йшла лідером, і навряд чи хтось із конкуренток зміг завадити Валі піднятися на найвищий ступінь подіуму, зроби вона чотири нулі. Але насправді з одним промахом попадання в трійку не вийшло: Семеренко показала найкращу в команді швидкість (і взагалі 9-й хід у гонці), але залишилася четвертою. Привід не для розчарування, але для здорової спортивної агресії на наступні старти.

А ось результат Віти Семеренко дає менше підстав для оптимізму. На дистанції вона поступилася сестрі 48 секунд, і при цьому лише в першій половині гонки показувала гарний результат, утримуючись у топ-п’ятірці. Але на третьому та четвертому рубежах втрутилися помилки: по дві хвилини штрафу заробила Віта на кожному з них і в результаті не без зусиль залишилася в заліковій зоні – 39 місце.

Ті ж чотири хвилини штрафу і у Анни Кривонос. Але чистим ходом Аня поступалася нашим досвідченим спортсменкам, і її перспективи на високий результат пов’язані на даний момент з ідеальною стрільбою. Але точності Кривонос забракло, а тому й не ідеальний результат – 50-а у підсумковому протоколі.

Катерина Бех розігналася трохи швидше за інших наших дівчат. Але індивідуальна гонка вимагає розважливості та холоднокровності, а саме цього Каті забракло – вже на першому рубежі вона заробила чотири хвилини штрафу, що позбавили її перспектив боротьби за високі місця. Потім, коли втрачати стало вже нічого, Бех рубежі, що залишилися, відпрацювала спокійніше, ще з двома промахами, і фінішувала 52-ю. Зазначимо, що Катя вкотре намагається стріляти швидко – сьогодні має 4-й результат у скорострільності. Але над суміщенням швидкості стрільби та точності ще доведеться попрацювати.

Зрештою, наша п’ята учасниця Надія Бєлкіна до четвертого вогневого рубежу претендувала на кубкові очки. Але ще дві хвилини штрафу, додані до одного промаху на першій стрільбі лежачи, відправили Надю на 54 позицію.

Ще одна спроба справити враження на тренерський штаб головної команди у дівчат буде післязавтра – у спринті.

Ну а поки що за примарний шанс на путівку до Пекіна намагається відчайдушно зачепитися Елізабет Хогберг. Конкуренція у збірній Швеції зараз дуже висока, і навіть сьогоднішня перемога з чотирма нулями аж ніяк не гарантує хоча б потрапляння в заявку Кубка світу. Але від себе Елізабет зробила все можливе.

Друге місце у гонці – за ветераном німецької збірної Францискою Хільдебранд, яка не переконала тиждень тому у Хохфільцені тренерів збірної Німеччини у своїй корисності команді. Ну а третя позиція вчорашньої юніорки з Норвегії Марте Кракстад Йохансен стала нагадуванням про те, що Кубок IBU спочатку і замислювався, як перевірка сил молодих талантів на шляху до Кубка світу.

Індивідуальна гонка. Жінки
1. Елізабет Хогберг (0+0+0+0) 43:44,4
2. Франциска Хільдебранд (0+1+0+0) +5,7
3. Марте Кракстад Йохансен (0+0+0+0) +35,7
4. Валя Семеренко (0+0+0+1) +44,1

39. Віта Семеренко (0+0+2+2) +4:58,0
50. Анна Кривонос (0+2+0+2) +5:54,4
52. Катерина Бех (4+0+0+2) +6:01,4
54. Надія Бєлкіна (1+0+0+2) +6:31,4

Повні результати гонки тут
Аналіз гонки тут
Оновлений рейтинг Кубка IBU і Кубка націй IBU