Незабаром новий рік. Вже кожен починає задумуватись, який атрибут новорічного свята вибрати – штучну чи живу ялинку. Відомо, що натуральна ялинка має безліч корисних властивостей для організму людини. Хвоя виділяє фітонциди, що володіють антибактеріальною і протизапальною дією. Запах свіжої хвої позитивно впливає на нервову систему: знімає перезбудження і нервовість. Ароматичні сполуки хвої стимулюють вироблення в організмі «гормонів радості».

Краснопільський лісгосп активно підготувався до ялинкової кампанії. Зокрема, проведено інвентаризацію плантацій лісових ялинок, придбано спеціальні самоклейні етикетки та бирки для маркування зелених деревець, без яких їх відпуск буде неможливим. Саме ці засоби маркування свідчать про законність походження зрубаної ялинки та її реалізації. Дана етикетка містить штрих-код та номер, за якими можна перевірити інформацію про походження новорічного атрибуту. Повторне використання етикеток та бирок неможливе. Якщо деревце не матиме уніфікованого засобу маркування, то вважатиметься самовільно зрубаним, за що передбачено штрафи. Зокрема, вони становлять від 510 до 1020 грн., у залежності від завданої шкоди.

Крім того, згідно з ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, лісопорушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних . Придбати новорічну ялинку жителі селища, району та інші бажаючі зможуть на території Краснопільського, Великобобрицького ,Верхньосироватського, Осоївського лісництв.

А також починаючи з 13 Грудня буде проводитись виїзна продажа в смт.Краснопілля за адресою: вул.Перемоги (напроти магазину Аврора).

Контакти:-(067)542-36-12 Олексій ЛУКІН(Інженер лісових культур);

-(05459) 7-11-96 (лісний відділ);

-(05459) 7-13-75 (відділ збуту);

Отож, перш, ніж самовільно зрубати ялинку, добре подумайте, що на вас очікує у такому випадку. Заплатити штраф чи краще придбати деревце в лісгоспі за помірну ціну й спокійно святкувати? Звичайно, останнє.Ставимо всіх до відома, що в передноворічний період працівники лісової охорони спільно з працівниками національної поліції здійснюватимуть рейди у лісових масивах.