Явище наркоманії відоме людству вже багато тисячоліть. Як свідчать різні історичні документи і факти, болезаспокійливі та снодійні властивості наркотичних речовин використовувалися спочатку в медичних цілях.  Але з часом їх обіг вийшов за межі медичного призначення. Ці речовини почали вживати для отримання специфічних відчуттів на рівні біологічних і психотропних ефектів, а також для відновлення порушеного психічного і фізичного стану. Ейфорія після прийому наркотиків запам’ятовується тими ділянками мозку, які відповідають за задоволення, і примушує людину постійно поновлювати його вміст в організмі. Настає звикання і непереборний потяг до цих речовин.

        Наркоманія, як соціальна хвороба, спричинює загрозливі наслідки, особливо для молоді. Особливу тривогу викликає те, що наркоманія проникає і в шкільне середовище. Молоді необхідно усвідомити, що вживання наркотиків не просто шкодить здоров’ю людини, а й знищує, вбиває її. Наслідки вживання наркотичних речовин доволі різноманітні: від психосоціальних до медичних. Серед останніх варто зазначити: передозування, підвищений ризик суїцидів, психічні захворювання, серцево-судинні, ускладнення під час вагітності та інша патологія.

      З ціллю попередження вживання наркотиків та алкоголю підлітками, працівниками відділення поліції № 2 (с.Краснопілля) постійно проводиться профілактична робота по закладах освіти.

Варто наголосити, що залежність від наркотичних речовин розпочинається від першої дози. Вживання наркотиків шкодить здоров’ю і життю людини як особи та суспільства загалом. Наркотики – це неминуча загибель людини. І тим хто починає вживати наркотичні та психотропні речовини, потрібно сказати наркотикам «Ні!» та докласти максимум зусиль, аби викорінити наркоманію зі свого життя.