Про порядок стягнення нарахованої але невиплаченої заробітної плати інформував осіб, що перебувають на обліку в Краснопільській  філії Сумського обласного центру зайнятості, керівник  місцевого бюро правової допомоги Сергій Куцеренко під час проведення семінару 14 січня

Разом з керівником філії центру Галиною Акименко  спікер заходу під час інформування виокремив наступні тези:

  • кожна особа має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом (стаття 43 КонституціїУкраїни).
  • працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору (стаття 21 Закону України «Про оплату праці»).

Якщо працівникові  не виплатили нараховану заробітну плату він може стягнути її:

• в позасудовому порядку;

• в судовому порядку.

Позасудовий порядок передбачає:

   – звернення працівника з відповідною заявою до роботодавця, або до комісії  по трудових спорах чи профспілкової організації (у разі їх створення) без обмежень будь-яким строком (ч. 1 статті 225 КЗпП України).

–   звернення працівника з відповідною заявою  до Управління держпраці ( зразок заяви за посиланням  https://sumy.dsp.gov.ua/zvernennia-hromadian/  ).

Судовий порядок передбачає:

– звернення працівника до суду з відповідною заявою про видачу судового наказу  (вимога працівника про стягнення нарахованої, але невиплаченої заробітної плати є безспірною).

–  звернення до суду з позовною заявою  (наявний спір щодо розміру заборгованості з виплати заробітної плати та/або права на її отримання).

Працівник має право звернутися до суду з вимогою про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-якимстроком (частина 2 статті 233 КЗпП України).

Особа, що звертається до суду з такою вимогою звільняється від сплати судового збору (пункт 1 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір»).

З більш детальним порядком  вирішення вказаного питання можна ознайомитись за посиланням:   http://surl.li/bdjfx

Краснопільське бюро правової допомоги