На жаль, і друга гонка дня на чемпіонаті Європи у  Арбері завершилася без подіуму для українських біатлоністок. Хоча Анастасія Меркушина, найкраща у складі нашої команди, була дуже близька до медалі, яка за певного везіння цілком могла виявитися і золотою. Але образливий промах на другому рубежі, на жаль, завадив реалізувати готовність, що поліпшується з кожним днем. Настя показала третій час швидкострільності у гонці, але фінішувала лише сьомою.

Такий самий за якістю стрілецький результат, як і Меркушина, продемонструвала Ольга Абрамова. Але, на жаль, до цього турніру Оля не зуміла підійти в оптимальній формі, програючи Насті по дистанції понад півтори хвилини. У підсумку – 26-е місце: непогане з точки зору набору очок у Кубку IBU та Кубку націй. Можливо, у спринті вдасться краще розподілити сили та показати вищий результат.

Ще однією українкою лише з хвилиною штрафу стала Валерія Дмитренко, якій фірмова точність дозволила показати новий особистий рекорд у дорослих міжнародних стартах – 29 місце.

Багато чого у цій гонці хотілося очікувати від Юлії Журавок, особливо пам’ятаючи про її серію без промахів на етапах Кубка IBU у Брезно-Осрблі. Однак на швидкості Юлі позначається неповноцінна літня підготовка, а після того, як Журавок промахнулася вже на першій стрільбі лежачи, про боротьбу за високі місця можна було не думати. Втім, і з чотирма нулями Юля сьогодні могла претендувати хіба що на топ-десятку. Насправді ж – 41-е місце з трьома помилками у стрільбі.

Зрештою, найдосвідченіша наша учасниця Віта Семеренко, на жаль, показала найнижчий результат у команді. Допустивши ті ж три промахи, що й Журавок, Віта більше програла у швидкості і на фініші показала результат на 12 секунд гірший за Юлін, фінішувавши за межами залікової зони – 43-ю.

Лише три спортсменки зуміли сьогодні показати стовідсоткову точність. Двом із них знайшлося місце на п’єдесталі пошани: Євгенія Буртасова закінчила гонку із золотом, Наталя Гербулова – із бронзою.

Між двома росіянками зрештою зупинилася молдавська біатлоністка Аліна Стремоус, якій січень цього року напевно запам’ятається! Блиснувши роботою на вогневих рубежах (всього один промах при середній точності за сезон 85,4%), Стремоус зуміла завоювати лише третій подіум в історії молдавського біатлону на офіційних міжнародних стартах. Раніше цього досягала лише Наталія Левченко, яка вигравала індивідуальну гонку чемпіонату Європи в сезоні 2007/08, а також була другою у спринті на етапі Кубка IBU у листопаді 2008 року.

Завтра в Арбері день відпочинку, після чого у п’ятницю спринти відкриють серію із трьох гонок поспіль.

Індивідуальна гонка. Жінки
1.  

Євгенія Буртасова (0+0+0+0)  44:22,9
2.  

Аліна Стремоус (1+0+0+0)  +12,1
3.  

Наталія Гербулова (0+0+0+0)  +16,4
  …
7.  

Анастасія Меркушина  (0+1+0+0)  +1:07,6
26.  

Ольга Абрамова  (0+1+0+0)  +3:24,5
29.  

Валерія Дмитренко  (1+0+0+0) +3:53,2
41.  

Юлія Журавок  (1+1+0+1)  +4:41,8
43.  

Віта Семеренко  (0+2+1+0)  +4:53,9
DNS.  

Анна Кривонос

Повні результати гонки тут
Аналіз гонки тут
Оновленний рейтинг Кубка IBU і Кубка націй IBU