ПРАЦЮЄ КОМІСІЯ ПО ОБСТЕЖЕННЮ БУДІВЕЛЬ ТА СПОРУД, ПОШКОДЖЕНИХ ВНАСЛІДОК БОЙОВИХ ДІЙ ‼️

Шановні краснопільчани!

🔻Сьогодні вночі близько першої години ночі рашистською авіацією по нашому селищу були нанесені авіаудари. Пошкоджені житлові будинки мирних мешканців Краснопілля та заклади комунальної інфраструктури.

⚠️ Наразі працюють піротехніки та комісія селищної ради з метою визначення та фіксації пошкоджених об’єктів. За результатами обстежень будуть складені акти та надана інформація щодо відшкодування збитків, нанесених державою-агресором. 🔻Комісія буде працювати і по іншим населеним пунктам громади, де було пошкоджене та зруйноване майно.❗️

📌Крім того, нагадуємо, що про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій можна подати інформаційне повідомлення самостійно через «Портал Дія» або за допомогою мобільного додатка Порталу Дія.

📌Детальна покрокова інструкція механізму подачі повідомлення розміщена на сайті та на сторінці фейсбук селищної ради.

За процесуального керівництва Сумської окружної прокуратури розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними слідства, 25 травня 2022 року близько 1 год російські військовослужбовці, застосовуючи засоби ведення війни, які заборонені міжнародним правом, з території російської федерації здійснили ракетний обстріл по смт Краснопілля Сумського району Сумської області. Від нанесених ударів пошкоджено більше 20 житлових будинків та приміщення цивільної інфраструктури.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Сумського районного управління поліції Головного управління Нацполіції в Сумській області.