Стан лісових культур є важливим критерієм оцінки роботи кожного лісівника та керівника лісового господарства. Своєчасний догляд за лісовими насадженнями – обов’язкова вимога у роботі підприємства.

Цього року травень та червень видався дощовий та вологий, а це значить, що роботи по догляду за лісовими культурами у боротьбі із бур’янами та небажаною деревною рослинністю додалось.

Догляди проводимо механізовані та ручні. Механізовані догляди проводяться трактором МТЗ-82 в агрегаті з культиватором БДТ-2.1 або КЛБ-1,7 в основному на ділянках з лісовими культурами у перші три роки. В червні місяці поточного року в ДП «Краснопільське лісове господарство» було придбано 2 культиватори БДТ-2.1 для механізованого догляду за лісовими культурами.

Механізовано проводяться також догляди мотокущорізами – в процесі зрізається трав’яниста та чагарникова рослинність у міжряддях, створюються оптимальні умови для росту лісових культур на ділянках.

Важким але не менш ефективним доглядом є прополювання лісових культур в рядах, воно проводиться вручну сапою. При цьому звільняються молоді посаджені деревця від не бажаного бур’яну шляхом розпушування грунту, що позитивно впливає на ріст та розвиток молодих дерев.

Загалом цього року у Державному підприємстві «Краснопільське лісове господарство» станом на 1 липня 2022 року вже проведено 771,8 гектарів доглядів за лісовими культурами, що виконується за планом.