Під головуванням заступника начальника Сумської районної військової адміністрації Оксани Шутько проведено виїзну робочу нараду, на якій розглянуто стан підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери Краснопільської селищної ради до роботи в осінньо-зимовий період 2022-2023 років. У нараді також брали участь начальник управління соціального захисту населення Сумської районної військової адміністрації Тетяна Гапон, начальник відділу економічного розвитку, агропромислового комплексу, житлово-комунального господарства та екології Сумської районної військової адміністрації Юрій Радівілов, директор ТОВ «Сумирайтепломережа» Сергій Лисенко, керівники підприємств та установ.

Йшлося, перш за все, про стан підготовки закладів охорони здоров’я, освітньої та соціально-культурної сфери до роботи в осінньо-зимовий період, зокрема було відвідано об’єкти теплопостачання (котельні) на території Угроїдської ЗОШ I-III ступенів та Краснопільської АЗПСМ.

У межах підготовки до опалювального періоду на території смт Краснопілля працівниками ТОВ «Теплоенерго» проводиться ревізія запірної арматури, вузлів обліку, гідродинамічні випробовування (перевірка тепломереж на цілісність та виявлення місць пошкоджень, їх ремонт) по закладах, установах та самих тепломережах. Виконуються ремонтні роботи по котельному господарству.

У травні – червні пройшли навчання по Правилах технічної експлуатації теплових установок і мереж відповідальні працівники ТОВ «Теплоенерго», КУ «Центр надання соціальних послуг», Служби у справах дітей, КНП «Краснопільська лікарня», ЦПМСД, селищної ради.

23 працівники закладів освіти пройшли навчання з цього питання.

За оперативною інформацією також тривають роботи щодо заготівлі деревного пального. Станом на 20.07.2022 є в наявності 1380,79 м куб, що складає 21,8 % від потреби.

Водночас на сьогодні існує декілька проблемних питань, які загрожують своєчасному початку та сталому проходженню опалювального сезону 2022-2023 років.

По-перше, внаслідок агресії російської федерації дуже значної руйнації зазнали Мезенівський НВК (зруйновані приміщення та система опалення), Славгородська ЗОШ I-III ступенів, Славгородський сільський будинок культури, Славгородська АЗПСМ, відповідно з системою опалення, значних пошкоджень зазнали Ряснянський, Чернеччинський, Тур’янський НВК та ін. заклади.

Також значних пошкоджень зазнав Краснопільський палац культури – площа пошкоджених вікон складає понад 130 м2, площа пошкоджених вікон в трудовому архіві Краснопільської селищної ради складає понад 10м2, також пошкоджені вікна в приміщеннях КНП «Краснопільська лікарня», що вимагає виконання заходів з ліквідації ушкоджень для подальшого повноцінного функціонування закладів.

По-друге, стан заборгованості ТОВ «Теплоенерго» за використаний підприємством природній газ складає 505,4 тис. грн. Заборгованість виникла після виникнення аварійної ситуації з електрозабезпеченням на території Краснопільської селищної ради у зв’язку з проведенням воєнних дій, що унеможливило роботу котельного господарства на дровах протягом лютого-березня 2022 року.

За підсумками наради, заступник начальника Сумської районної військової адміністрації Оксана Шутько подякувала керівникам обслуговуючих організацій і бюджетних установ за роботу в умовах воєнного стану та наголосила на посиленні роботи у напрямку підготовки об’єктів соціальної сфери до опалювального сезону, адже дане питання є пріоритетним завданням як органів місцевого самоврядування, так і органів державної влади.