Держлісгоспи Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства не припиняли свою роботу жодного дня!

Поряд з виконанням всіх заходів виробничої програми, починаючи від висадки лісу, догляду та охорони до заготівлі деревини, переробки і реалізації, лісгоспи постійно забезпечують виконання термінових завдань, які необхідні для забезпечення життєдіяльності області та її оборони.

Так з початку повномасштабного вторгнення держлісгоспи спрямували майже на 38 мільйонів різного виду допомоги Збройним силам України, підрозділам територіальної оборони та Національної гвардії. У цій сумі паливно-мастильні матеріали, автомобілі, квадрокоптери, тепловізори, рації, вагончики для обігріву, лісоматеріали круглі та пиломатеріали для облаштування фортифікаційних споруд,  дрова паливні  тощо.

Та не лише матеріальним ресурсом вимірюється допомога лісівників. Важливіше і не порівняно цінніше – це люди.

«Працівників лісгоспів долучають до виконання різного виду робіт. Вони працюють на розчистці зруйнованих об’єктів, риють окопи, перевозять необхідні вантажі тощо. З перших днів воєнних дій 107 наших працівників стали на захист Батьківщини, були мобілізовано до ЗСУ, тероборони та інших формувань. На жаль, один наш лісівник загинув, два безвісти зниклих. Також нещодавно поховали молодого воїна – сина одного з наших лісівників. У іншого працівника під час обстрілів прикордонних сіл загинув батько», – говорить начальник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Чигринець.

Втрати ж матеріальні, яких зазнали лісівники Сумщини внаслідок російського вторгнення, на сьогодні вже обраховуються у суму близько 100 мільйонів гривень. Поряд з виробничими втратами значних пошкоджень зазнало приватне житло 40 родин лісівників.

«Всього було пошкоджено 90  об’єктів нерухомого та 25 – рухомого майна. 15 об’єктів нерухомого та 2 рухомого – знищені повністю. Шість родин лісівників залишились без житла, ще у 34 родин житло зруйноване частково. Постраждали об’єкти у Охтирському, Лебединському, Тростянецькому та Шосткинському держлісгоспах, з яких найбільше постраждав Тростянецький лісгосп. Тому частина цьогорічних капітальних інвестицій, які можна було б спрямувати на розвиток підприємства, була витрачена на відновлення зруйнованого майна», – говорить начальник управління.

Відтак пошкодження нерухомого майна у Лебединському та Охтирському лісгоспах вже відновили.

Наразі тривають роботи по відновленню об’єктів Тростянецького держлісгоспу. До 24 серпня планується частину об’єктів вже запустити в експлуатацію.