Повномасштабна війна перевернула наше життя догори дриґом та показала, що обставини можуть бути сильніші за плани.

Якщо так сталося, що наречені не можуть з’явитися у призначені дату і час для державної реєстрації шлюбу, вони протягом трьох місяців з дня подання заяви мають повідомити причини своєї неявки. Інакше – подана раніше заява втратить чинність. 

Лише у разі наявності поважних причин строк реєстрації за письмовою заявою закоханих переноситься, проте, не довше, ніж на один рік.

До слова, органи юстиції дають можливість бажаючим одружитися не чекати місяць, і стати чоловіком та дружиною в коротші строки, зокрема,  скориставшись сервісом «Шлюб за добу».  Також, військовослужбовці, поліцейські, працівники закладів охорони здоров’я тощо, мають можливість побратися в день подачі заяви або, навіть, без присутності одного чи обох наречених за допомогою засобів відеозв’язку.

За півроку спеціалісти Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) зареєстрували на 50 % більше шлюбів, ніж минулоріч – 9 560.

  • на Полтавщині побралися майже 4 980 пар закоханих, що більш як на 2 260 вище, ніж рік тому;
  • на Сумщині одружилися більше 2 250 пар закоханих, перевершивши минулий рік на понад 340 реєстрацій;
  • в Чернігівській області додалося близько 2 330 нових родин, а це плюс в більш як 450 одружень.

Більше актуальної інформації ви знайдете на офіційному вебсайті Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми): https://www.sumyjust.gov.ua/.

Ірина Свистун

керівник Північно-Східного міжрегіонального

управління Міністерства юстиції (м. Суми)