У приватних розмовах та соціальних мережах жителі Краснопільщини часто розмірковують на тему гуманітарної допомоги: кому видається та чому вміст пакунків різний, чи дійсно гуманітарка видається тим, хто її потребує?
Про це та інше запитуємо у працівників гуманітарного штабу Ірини Юхти та Альони Куцеренко.

 • Альоно Олександрівно, звідки та з яких фондів надходить гуманітарна допомога до Краснопільщини?
 • Ми співпрацюємо з різними фондами та громадськими організаціями, як українськими так і міжнародними.
 • Хто очолює штаб та хто є працівниками штабу?
 • Гуманітарний штаб очолює Ірина Василівна Юхта, секретар селищної ради. До штабу також входять працівники та депутати селищної ради і волонтер Ірина Зуб, яка фактично з перших днів війни взяла на себе гуманітарну допомогу діткам.
 • Ірино Василівно, чому у пакунках «гуманітарка» різна?
 • Як правило, ми пакунки не формуємо, вони надходять від різних фондів та громадських організацій вже сформовані. Вміст пакету ми не бачимо, переліку у пакунку як такого немає. Єдині пакунки, де був опис вмісту – це гуманітарна допомога від Червоного Хреста. Що стосується допомоги, яка надійшла з Великої Британії, то там опису немає. Ось, наприклад, вчора (17 липня) нам надійшла допомога, яку ми будемо пакувати. Там кожного продукту різна кількість, тому неможливо покласти до них все однакове, бо немає однакових консервів такої кількості, як, наприклад, макаронів, борошно теж різне. Тому комусь можуть бути макарони і рис, а хтось отримає макарони і якусь іншу крупу. Кілька днів ми видавали гуманітарну допомогу від WORLD CENTRAL KITCHEN, вона надходить з єдиної точки, з першого Сумського гуманітарного штабу. Краснопільчани отримали ці пакунки, потім прийшли і говорять, що у одних є банка кави, у інших немає, а є якийсь пакетик. Вони не розуміють що то, можливо кава, але вона в пакеті. Просять поміняти, щоб був з кавою у банці. Працівники штабу не бачать, що у пакеті – він зав’язаний, запакований. І вибирати, відкривати не будуть.Пакунки формуються у Сумах з тих продуктів, які є в наявності.
 • Альоно Олександрівно, чи всі, хто потребує, дійсно отримують гуманітарну
  допомогу?
 • Першочергово надається допомога вразливим верствам населення і вона надавалася неодноразово. Вся допомога, яка заходила до нашої громади, була передана людям з інвалідністю, багатодітним сім’ям, матерям-одиначкам, малозабезпеченим сім’ям. Усім,
  хто не здатний до самообслуговування та перебуває на обліку в Територіальному центрі, їм передавалися пакунки через Центр і соціальні працівники доправляли цю допомогу. Також ми зверталися через сторінку у фейсбуці до жителів громади, з проханням повідомити про сусідів, які проживають поряд і не перебувають на обліку у соціальній службі, та не можуть самостійно отримати допомогу, але її потребують, то ми розвозили цю допомогу їм по домівках. Взагалі усім, хто звертається – нікому не відмовляємо. Навіть, коли люди не мають потрібного офіційного статусу, а потрапили у складні життєві обставини, звертаються до штабу і ми не лишаємо їх поза увагою. Зараз у нас є можливість, дякуючи нашим партнерам, надати гуманітарну допомогу у Краснопільській громаді на кожне домогосподарство. У деякі деокуповані населені пункти таку допомогу надавали вже кілька разів. Також штаб забезпечує доставку гуманітарної допомоги в старостинські округи. Люди, які ще не отримували допомогу на домогосподарство з тих чи інших причин, можуть звернутися до працівників гуманітарного штабу і її отримати за наявності документа, який посвідчує особу (не копія, не в телефоні).
 • З видаванням гуманітарної допомоги прикрощі траплялися?
 • Так, на жаль. Деякі краснопільці приходять з ксерокопією, або копією документа у телефоні і хочуть отримати гуманітарну допомогу за своїх дітей, родичів, які виїхали з громади та перебувають на іншій території України, або за кордоном. Але люди, які на даний час не перебувають у нашій громаді, такої допомоги не отримують. Вона розрахована лише на тих, хто зараз проживає у Краснопільській громаді, яка віднесена до зони, де ведуться бойові дії.
  Було й таке – коли здається будинок квартирантам, а власник там лишається зареєстрованим. Власник квартири отримав пакунок і за пропискою, і за фактичним проживанням. Орендарі
  прийшли за гуманітарною допомогою, а за їхньою адресою проживання вже отримано продуктовий набір. Траплялося і навпаки. Тож це на совісті людини, яка так робить. Звісно, ми не залишимо людей без допомоги, видамо і їм пакунок, але неприємно, що такі факти у нас
  мають місце.
 • Ірино Василівно, яка ще гуманітарна допомога надходить до Краснопільської громади?
 • Ми отримуємо також технічну допомогу від програми «U-LEAD з Європою», з якою співпрацюємо ще з 2017 року. Вже маємо завдяки цій програмі генератори, бензопили, навантажувач, а також очікуємо на чергову допомогу. На даний час ведеться робота із Центром надання соціальних послуг, який потребує пральних машин, холодильників,
  дрібної побутової техніки. Також днями отримали засоби реабілітації: милиці,
  інвалідні візочки, ходунки, ліки іноземного виробництва, перев’язувальний
  матеріал. Все це передаємо Краснопільській лікарні.
 • Кого залучаєте до завантаження/ розвантаження гуманітарної допомоги?
 • Цю тяжку і тривалу роботу виконують працівники штабу, їхні родичі, волонтери, небайдужі краснопільчани. Дякуємо усім за допомогу.
  Спілкувалась О.КИСЛЕНКО.
 • Газета “ПЕРЕМОГА”