З початком російської агресії істотно змінилися обставини, за яких живуть громади України, в них з’явилися термінові потреби, пов’язані з ушкодженнями інфраструктури.

Завдяки партнерам Асоціації «Енергоефективні міста України» розпочалася реалізація проекту щодо забезпечення життєдіяльності критичної інфраструктури Краснопільської громади, відновлення пошкоджених елементів з застосуванням підходів технологій енергоефектвності.

“Ще у перші тижні військової агресії була пошкоджена електрична підстанція, що призвело до виведення з ладу більшості помп та компресорного обладнання підприємства водопостачання. Внаслідок цього зупинилося водопостачання та робота очисних споруд громади., – розповідає газеті секретар Краснопільської селищної ради Ірина Юхта. – З огляду на виведені з ладу 4 з 5 помп водозабору, місцева ремонтна бригада змушена була почергово переставляти єдину вцілілу – в свердловини у різних населених пунктах громади, щоб на день-другий забезпечити мешканців водою, а потім витягти її і переставити в наступне місце.

Просто відновити роботу компресорної установки очисних споруд та насосного обладнання було неможливо, оскільки основна частина обладнання постачалась заводами окупованих міст – Мелітополя та Бердянська”.

Асоціацією «Енергоефективні міста України» за фінансової підтримки CARE Deutchland e.V. та Міжнародного фонду «Відродження» реалізовано Проект «Відновлення доступу мешканців Краснопільської селищної громади Сумської області до питної води і санітарії», в рамках якого було закуплено нове обладнання для водопостачання та водовідведення, а також станції управління і захисту, щоб убезпечити його від неякісного електропостачання.

“Застосування чотирьох сучасних помп, окрім відновлення послуг як таких, призвело також до значної економії електроенергії, яка в різних випадках коливається між 35 і 45 відсотків. Використання цього енергоефективного обладнання, з одного боку економить кошти споживачів, оскільки в тарифі на воду найбільшу частку складає саме електроенергія, а з іншого – істотно збільшує стійкість надання послуг водопостачання, бо в разі припинення електропостачання, дає можливість запускати роботу помп за рахунок малопотужних генераторів”, – коментують коресть від придбання у ТОВ “Теплоенерго”. – Таким чином, на практиці це демонструє реальну економію спожитої електроенергії та дасть можливість прорахувати потенційну окупність заміни помп водопостачання за рахунок заміни на сучасні. Відтак й інші громади зможуть скористатися результатами цього експерименту для прийняття рішень щодо своїх систем”.

Інф. “ПЕРЕМОГИ”