Державна підтримка! Краснопільський відділ безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Сумського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області інформує, що 16 серпня 2022 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову № 918 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції (далі – Порядок). Порядком передбачена зокрема спеціальна бюджетна дотація на утримання корів.

Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Підтримка фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції», що надаються з метою забезпечення безперебійного виробництва сільськогосподарської продукції, підвищення рівня продовольчої безпеки та економічної стійкості України.

Отримувачами бюджетних коштів є фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції (далі – отримувачі).

Для отримання бюджетних коштів відомості про отримувача повинні бути внесені до Державного аграрного реєстру.

Отримувач повинен мати у власності та/або користуванні від одного до ста двадцяти гектарів земель сільськогосподарського призначення або мати у власності від трьох до ста голів великої рогатої худоби (корів), ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства.

Бюджетні кошти надаються для надання підтримки за такими напрямами:

– бюджетна субсидія на одиницю оброблених угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності;

– спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності.

Наголошуємо, що отримувач може скористатися одноразово одним із визначених у цьому пункті напрямків!

Заявка на отримання бюджетних коштів подаються через особистий електронний кабінет до Державного аграрного реєстру отримувачами – громадянами України, юридичними особами, засновниками яких є виключно фізичні особи – громадянами України.

Бюджетні кошти надаються отримувачам:

– бюджетної субсидії на одиницю оброблених угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності – у розмірі 3 100 гривень на 1 гектар, але не більше 372 000 гривень для одного отримувача;

– спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності надається на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача, ідентифікована та зареєстрована відповідно до законодавства станом на дату подання заявки, – у розмірі 5 300 гривень на одну корову, але не більше 530 000 гривень для одного отримувача.

Заявка на отримання бюджетних коштів подається програмними засобами Державного аграрного реєстру з 1 вересня поточного року. Граничний строк подання заявки до Державного аграрного реєстру – 15 листопада поточного року.

Вкотре наголошуємо власникам тварин на важливість актуалізації даних Єдиного державного реєстру тварин, а саме вчасного подання відомостей до Краснопільської районної державної лікарні ветеринарної медицини про народження телят, надходження та вибуття тварин до/з господарства.