Обвинувачений у держраді колишній підполковник залишиться під вартою. Таке рішення прийняли у Зарічному районному суді міста Суми 12 жовтня. Чоловіка затримали у травні. За версією слідства, він передавав дані про українських військових росіянам та допомагав коригувати вогонь по територіях Сумщини.

На початку судового засідання захисник обвинуваченого Сергій Шевченко подав клопотання. Просив перенести слухання через погане самопочуття свого підзахисного:

“Оскільки зараз мій підзахисний повідомив, що в нього підвищився тиск, запаморочення, болить серце, тому він за станом здоров’я сьогодні не може взяти участь у розгляді справи”.

Судді зробили перерву в засіданні. Обвинуваченому викликали швидку.

У Сумах експідполковника, обвинуваченого у держзраді, залишили під вартою

Суспільне Суми

Після огляду лікарями стану здоров’я обвинуваченого, слухання справи продовжили. Прокурор клопотав про подовження строку дії запобіжного заходу – тримання під вартою, термін якого закінчується за тиждень, 20 жовтня.

“Підозрюваний має контакти з представниками Російської Федерації і проживає на території громади, що розташована у зоні проведення бойових дій та у безпосередній близькості від державного кордону з Російською Федерацією. Залишаючись на волі, як особа, яка має реальний досвід поводження зі зброєю та певні знання, здобуті під час служби в державній охороні, може продовжувати вчиняти кримінальне правопорушення, в якому підозрюється, що є вкрай небезпечним в період воєнного часу, що діє на території України. У зв’язку з чим прошу застосувати запобіжний захід – тримання під вартою обвинуваченого без визначення застави строком на 60 діб”, – сказав Віталій Довгаль, прокурор обласної прокуратури

Захисник обвинуваченого просив обрати своєму підзахисному запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

“Не можу не прохати суд обрати моєму підзахисному більш м’який запобіжний захід, оскільки, як зазначається прокурором, він має намір переховуватись від суду, перешкоджати кримінальному провадженню, чинити інші кримінальні правопорушення. Вважаю дані ризики необґрунтовані. Оскільки мій підзахисний не має намір переховуватись від суду. Не має намір перешкоджати встановленню істини по справі й не має наміру вчиняти інше кримінальне правопорушення”, – сказав Сергій Шевченко, захисник обвинуваченого.

Вислухавши сторони, суд постановив:

“Клопотання прокурора задовольнити. В задоволенні клопотання сторони захисту відмовити та подовжити строк тримання під вартою обвинуваченого до 10 грудня 2022 року включно”, – озвучив рішення Олексій Сибільов, суддя Зарічного районного суду Сум.

Санкція статті, за якою судять чоловіка, передбачає від 15 років за ґратами до довічного позбавлення волі. Наступне судове засідання по цій справі призначили на 25 листопада.

Авторка – Ірина Касьяненко

https://suspilne.media/293536-u-sumah-ekspidpolkovnika-obvinuvacenogo-u-derzzradi-zalisili-pid-vartou/

Детальніше про цю справу читайте тут