Кабмін прийняв постанову, якою передав повноваження щодо підготовки виплатних документів та проведення фінансування виплат субсидій та пільг Пенсійному фонду України. Детальніше про зміни розповіла директорка департаменту соціального захисту населення Сумської ОВА Людмила МУСІЯКА.

❓ Що змінилося у призначенні та виплаті субсидій з 𝟭 жовтня?

💬 Стосовно призначення чи звернень – майже нічого. Хочу наголосити, що перепризначення субсидій відбувається кожного травня. Тобто, у травні ми аналізували базу даних. У зв’язку з воєнними діями це було зроблено автоматично і відбулося перепризначення житлових субсидій усім домогосподарствам за тими правилами, які діяли на травень, без звернень громадян. В жовтні ми робимо тільки перерахунок, у зв’язку з початком опалювального сезону, не аналізуючи право громадян на призначення субсидій. Винятком є тільки аналіз по доходах. В жовтні – це субсидія не на повний місяць, а з 𝟭𝟲 жовтня. У листопаді і надалі – на повні місяці. Суттєвих змін, які б змушували наших громадян хвилюватись, немає. Тобто, все, як і було, ми автоматично перераховуємо субсидію у зв’язку із початком опалювального сезону. Якщо домогосподарство одержувало субсидію і нічого в домогосподарстві не змінилося (склад сім`ї, придбання дорого вартісних матеріалів чи оплату покупок на понад 𝟱𝟬 тисяч, наявності транспортних засобів, депозитів), то приходити до органів соцзахисту не потрібно. Якщо ж такі фактори є, то людині необхідно про це обов’язково повідомити органи соцзахисту за місцем проживання.

❓ Що зміниться з грудня?

💬 Для людей, які є одержувачами субсидій, немає різниці, який орган здійснює перерахування коштів на картку. Є постанова Кабінету Міністрів, у якій йдеться про поступову передачу пільг і житлових субсидій органам пенсійного фонду. В жовтні виплату вже здійснив Пенсійний фонд, призначення і нарахування було за органами соціального захисту. В листопаді буде вже і нарахування здійснювати Пенсійний фонд, а з грудня і призначення, і нарахування, і виплата – за органами фонду. Для громадян нічого суттєво не зміниться. Єдине, що коли з грудня людина потребуватиме звернення, то необхідно буде звертатися до органів Пенсійного фонду або до органів соціального захисту територіальних громад – не райдержадміністрацій. Крім того, залишилось право подачі документів на призначення субсидії, як через електронні сервіси, так і засобами поштового зв’язку.

❓Чи можлива виплата субсидій для ВПО?

💬 До 𝟮𝟰 лютого в області було зареєстровано 𝟭𝟭 тисяч ВПО, з 𝟮𝟰 лютого і по сьогоднішній день – 𝟲𝟭 тисяча. 𝟳𝟬% – це внутрішньо обласні переселенці. ВПО мають право на отримання субсидій за фактичним місцем проживання. Для ВПО не є обов’язковим договір оренди житла – тільки спеціалісти у тергромаді роблять акт обстеження щодо фактичного проживання. Це необхідно для того, щоб визначити склад сім`ї та підтвердити те, що зазначено у декларації, бо зареєстрованими у тому приміщенні можуть бути інші особи. Інші підходи і обмеження, щодо врахування доходів для ВПО такі ж, як і для інших громадян. Але їм можна призначати субсидії не за місцем реєстрації, а за місцем фактичного проживання з актом обстеження. При цьому дозвіл власника орендованого житла не передбачений чинним законодавством. Право на отримання субсидій мають і ВПО, які заселилися у соціальне житло (на Сумщині придбано 𝟭𝟮 квартир для ВПО). Наразі одна квартира вільна, триває пошук переселенців, які готові переселитися за договором оренди за 𝟭 гривню на рік, з умовою оплати комунальних послуг в повному обсязі.

❓ Чи змінився алгоритм призначення субсидій?

💬 З цього приводу нічого не змінилося. У жовтні ми враховуємо доходи за 𝟭-𝟮 квартал 𝟮𝟬𝟮𝟮 року. Умови відмови залишилися ті самі. Єдине, що змінилося – для тих, хто перебуває за кордоном більше, ніж 60 днів і це припадає на період війни, право на субсидію не втрачається. Також, якщо людина в період 𝟭-𝟮 кварталу цього року втратила роботу, звільнилася і стала на облік в центр зайнятості, то ми заробітну плату в цьому випадку не беремо, а беремо розмір виплати по безробіттю. Це пов’язано з військовими діями.

❓Чи не впливає державна допомога, яку люди могли отримувати, на призначення субсидій?

💬 Ні, допомога ВПО не враховується. Інша допомога була від міжнародних організацій, вона також не враховується. І допомога тим, хто надав прилисток ВПО, також не враховується при призначенні субсидій.

Суспільне Суми

#ОТГ_Інформ_Сумщина

Реклама