Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04 жовтня 2017 р. № 769 (зі змінами, внесеними постановою КМУ від 27 вересня 2022 р. № 1075) щодо Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України, з метою підтримки населення територіальних громад, які проживають з зоні проведення воєнних (бойових) дій, у частині забезпечення їх дровами на осінньо-зимовий період 2022-2033 років прийнято розпорядження голови обласної військової адміністрації від 07.10.2022 № 354-ОД.

Необхідно відмітити, що вказаним розпорядженням затверджені переліки і обсяги деревини паливної в межах кількості домогосподарств, які її потребують, Порядок безоплатного розподілу деревини та Порядок доставки домогосподарствам.

Розпорядженням визначено переліки територіальних громад Сумської області, розташованих на території чотирьох районів, серед яких 8 територіальних громад Сумського району, що становить половину ТГ району (16 ТГ), які перебувають у зоні воєнних дій та кожен день потерпають від обстрілів. 

Серед них Білопільська, Ворожбянська міські, Краснопільська, Хотінська селищні, Миколаївська. Миропільська, Садівська, Юнаківська сільські ради.

Забезпечення деревиною домогосподарств здійснюється у разі ненадання в житловому приміщенні комунальної послуги з постачання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) та невикористання природного газу або електричної енергії для індивідуального опалення.

Розподіл проводиться пропорційно визначених потреб, але у розрахунку не більше 10 тис. гривень на домогосподарство.

Першочергово забезпечуються домогосподарства, в яких зареєстровані або проживають:

сім’ї військовослужбовців та членів територіальної оборони Збройних Сил України;

багатодітні сім’ї;

неповні (очолювані одним з батьків) домогосподарства з дітьми;

малозабезпечені домогосподарства з дитиною/дітьми;

особи з інвалідністю;

лише непрацездатні особи.

Забезпечення деревиною домогосподарств здійснюється один раз в обсягах 4,5 кубічного метра твердолистяних або 5,5 кубічного метра шпилькових м’яколистяних порід.

Важливо знати.

Власники (наймачі) домогосподарств подають до сільських, селищних, міських рад заяву за наданою цими радами формою щодо забезпечення дровами.

При цьому, перелік документів. що додається до вказаної заяви, на підставі яких особи включаються до списків осіб, домогосподарства яких будуть забезпечуватися дровами (з урахуванням права першочергового забезпечення), встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або їх виконкомами. Також ними визначаються й підстави для відмови у включенні до списків таких осіб.

На підставі поданих заяв сільські, селищні, міські ради формують списки осіб та подають їх Сумській обласній військовій адміністрації, яка такі списки передає визначеному нею постачальнику для безпосередньої доставки дров.

З питань забезпечення паливом відповідно до програми, затвердженої Урядом громадянам, які мають пічне опалення необхідно звертатися безпосередньо до територіальних громад за місцем проживання.

Начальник управлінняТетяна ГАПОН