Як наголошує директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний, безробітні з числа внутрішньо переміщених осіб перебувають на особливому контролі. За ними закріплені кар’єрні радники, які допомагають вивчати ринок праці, базу вакансій і на основі цього пропонують ті чи ті варіанти.

Донедавна мешканець Харкова Дмитро Мордань працював у рідному місті оператором заправних станцій. З початком бойових дій змушений переїхати до Лебедина. Постало питання працевлаштування. Оскільки в маленькому містечку роботу за фахом знайти не вдалося, звернувся до місцевої міськрайонної філії. Враховуючи ситуацію, кар’єрний радник порадив подумати над професійною перепідготовкою, аби набути затребувану спеціальність. Погодився. Згодом на базі Центру професійно-технічної освіти Сумської обласного центру зайнятості набув новий фах – машиніст (кочегар) котельні і був працевлаштований на цю посаду у Маловисторопському навчально-виховному комплексі.

Ще приклад – Олена Комісарова, яка переїхала до Лебедина з Костянтинівки не Донеччині. Звернувшись до фахівців служби зайнятості, жінка стала працювати оператором швацького устаткування ТОВ «Д.В.Є.» і зараз опановує тонкощі нової для себе роботи.

Це лише окремі приклади того, як безробітні за підтримки фахівців служби зайнятості адаптуються до умов місцевого ринку праці. 

Беручи на роботу внутрішньо переміщених осіб, роботодавці отримують відповідну компенсацію впродовж 2 місяців у розмірі 6500 гривень за кожного, що передбачено відповідною урядовою програмою, яка запрацювала в квітні цього року. На Сумщині до центрів зайнятості подали 70 таких заяв, з яких задоволені 57 за працевлаштування 95 громадян. Це, здебільшого, представники Донеччини, Харківщини і Луганщини – відповідно 25, 24 і 8. Переселенці працевлаштовані на посади бухгалтер, водій, електрогазозварник, кухар, лікар, менеджер, продавець та інші.

З-поміж роботодавців, які отримали компенсацію, переважно фізичні особи-підприємці, ТОВ, приватні і комунальні підприємства, фермерські господарства тощо. Усього роботодавцям Сумщини вже сплачено понад мільйон гривень саме за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

З нагальних питань звертайтеся на гарячу лінію Сумського обласного центру зайнятості 093 276 39 66; 096 109 08 37; 067 698 29 58;

095 337 41 10 та доєднуйтесь до нашого Telegram-каналу за посиланням https://t.me/+Jis40eOnV-JjNjUy