Ідре 2022. Результати жіночого спринту
«Нарешті дочекалися!» Саме таким вигуком зазвичай зустрічають новий сезон вболівальники. Але цього разу, через воєнну агресію росії, більш популярним є: «Невже вже біатлон?!» Хоча насправді початку сезону 2022/23 українським вболівальникам довелось очікувати довше ніж зазвичай. По-перше, через передчасне завершення нашою командою минулого сезону. По друге, через відміну першого етапу Кубку IBU, який мав стартувати минулого тижня в Шушені, але через погодні умови не відбувся.Саме через другу причину кілька спортсменів нашої команди з числа представників основи не отримали змоги «розігнатись» через старти в Кубку IBU, і вже сьогодні «з місця в кар’єр» стартуватимуть в Кубку світу в Контіолахті. Ну а хронологічно першим офіційним стартом нового сезону став жіночий спринт на дебютному етапі Кубка IBU в Швеция Ідре.

Українська команда була представлена лише спортсменками Команди Б: навіть Анастасія Меркушина, яка не братиме участі в змаганнях в Контіолахті і має намір розпочати сезон у другому за рангом турнірі, наразі не стартує. Втім без досвідченого представництва в нашій збірній у цій гонці не минулося.

Валентина Семеренко, яка вирішила ще на сезон продовжити свою блискучу кар’єру, частину передсезонної підготовки провела з основою, але сезон розпочала в Кубку IBU – і стала кращою в команді, навіть попри два кола штрафу – по одному після кожного з вогневих рубежів. Але саме ці два промахи не дозволили Валі розраховувати на більше, ніж 32-та позиція на фініші. Відзначимо також швидкострільність Семеренко – десять пострілів вона виконала за 51 секунду – другий результат серед усіх 94-х учасниць спринту.

Лише двома з половиною секундами Валентині поступилась ще одна наша досвідчена спортсменка – Надія Бєлкіна, яка брак швидкості компенсувала стовідсотковою стрільбою. Отже, Надю також можна привітати з першими в сезоні кубковими очками за 33-й результат.

Ще одним бездоганним снайпером серед українок стала Валерія Дмитренко. Але, на жаль, водночас вона стала і найповільнішою в складі команди і до залікової зони дотягнутись сьогодні не змогла – 47-та.Навпаки, досить непогане враження своєю швидкістю залишила Любов Кип’яченкова, яка за цим показником стала другою в команді. Але водночас і найменш точною: з трьома колами штрафу Люба фінішувала з 49-м часом.Нарешті, п’ята з українок, Христина Дмитренко, з тими ж трьома хибами на вогневих рубежах, ледь зачепилась за топ-60, які дозволяють взяти участь у перс’юті.А долю першої в сезоні перемоги вирішували біатлоністки з Норвегії та Німеччини. Яніна Хеттіх-Вальц захопила лідерство після лежки, але на другому рубежі припустилась помилки і втратила можливість поборотись за перемогу, поступившись на фініші 20-ма секундами норвежці Марте Кракстад Йохансен. Зате на подіум піднялись дві німкені – третю сходинку п’єдесталу посіла Маріон Візенсартер.Завтра за результатами цього спринту спортсменки змагатимуться у гонці переслідування.Спринт. Жінки
1. Марте Кракстад Йохансен  (0+0)  21:15,9
2. Яніна Хеттіх  (0+1)  +20,5
3. Маріон Візенсартер  (0+0)  +23,0

32. Валентина Семеренко  (1+1)  +1:54,7
33. Надія Бєлкіна  (0+0)  +1:57,1
47. Валерія Дмитренко  (0+0)  +2:21,0
49. Любов Кип’яченкова  (1+2)  +2:32,6
59. Христина Дмитренко  (1+2)  +3:09,5Повні результати гонки тут
Аналіз гонки тут
Оновлений рейтинг Кубка IBU і Кубка націй IBU пізніше