29.11.2022 року до 300-річчя від Дня народження Сковороди Григорія Савича, працівниками Сумського районного сектору №2 разом з КЗ «Краснопільська публічна бібліотека» було проведено захід до ювілею видатного українського просвітителя-гуманіста на тему : «Шляхами мандрівника, філософа, байкаря, поета Сковороди Г.С».

Даний захід присвячений вшануванню історичного надбання, вивчення спадщини філософа як скарбниці національної культури, новому осмисленню спадку філософа, залучення широких мистецьких і громадських кіл до популяризації думок видатного українського митця.

Бібліотекар – Федоренко Ольга наголосила на важливості святкування 300-річного ювілею Григорія Сковороди, який має відбутися 3 грудня (22 листопада за старим стилем). Адже саме Г.Сковороду називають сучасники «Мандрівною академією», «людиною-університетом» своєї епохи, котрий символізує просвітництво та самопізнання усієї нашої нації. Також як вже всім відомо видатний Григо́рій Са́вич Сковорода́ мав значний вплив на сучасників і подальші покоління своїми байками, піснями, філософськими творами, а також способом життя, через що його називали «Сократом». Григорій Сковорода обрав долю мандрівного філософа й протягом 25 років побував у багатьох містах і селах України, проповідуючи свої ідеї та світогляд. Через пісні, кантати і псалми він викладав свої філософські погляди, таврував соціальне зло, прославляв природу та волелюбність людини.

В ході заходу працівниками пробації   було згадано  про пам’ятники Григорія Сковороди в багатьох  містах і селищах України, за кордоном, а також в закладах чи колекціях.

В кінці всі учасники заходу  підвели підсумок, що важливо  в цей особливо тяжкий час, коли свобода нашої неньки України вкотре під загрозою, розуміння власної культурної ідентичності, переосмислення історичної спадщини, плекання особистої та національної свободи є надзвичайно важливим.

Реклама