Наш земляк, краснопільчанин Максим В’юник, викладач Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, став Лауреатом конкурсу – Молодий вчений року-2021, причому переміг відразу у двох номінаціях: “Ютуб для науки” та “Науковий телеграм-канал”. Приємна нагода поспілкуватись з молодим науковцем, чи не так? Та вже в ході спілкування дізгаємося від Максима, що переможний цьогорічний «дубль» – це не перша його перемога в цьому конкурсі.

– Минулого року став лауреатом в номінації «Монографія» – робота має назву «Кримінально-правове регулювання в Україні: реалії та перспективи (аналітичні матеріали)» Видання здійснено за підтримки Консультативної місії Європейського Союзу в Україні та в межах діяльності Робочої групи з питань розвитку кримінального права, яка є частиною Комісію з питань правової реформи, створеної Указом Президента України № 584/2019 від 7 серпня 2019 р. експертом якої я є, розповідає Максим Вікторович.

Отже, що представляють собою проекти Максима В’юника, в чому їх користь і хто ними користується?

– Щодо цьогорічних номінацій, то мова йде про Телеграм канал «Criminal Law Upgrade» , а щодо ютуб каналу, то він є логічним продовженням Телеграм каналу і на ньому розміщуються лекції провідних науковців в сфері кримінального права на різні теми, -розповідає Максим. – Створив, бо хотів, щоб студенти вчилися під час пандемії, а не відчували себе на канікулах. Час летить і використовувати його потрібно ефективно. Вчитися ніколи не пізно – це так, але вчитися треба вчасно. Людина може, доповнювати свої знання, але з кожним роком після 30 вчитися все складніше. Тому вчитися треба вчасно і не відкладати на завтра. В телеграм-каналі є все необхідне, щоб самостійно вивчати кримінальне право, бути в курсі останніх подій, вчитися критично мислити і критично сприймати все, що відбувається навколо. Канал має більше 170 тисяч переглядів, і близько 3000 нових переглядів щомісяця.

– Максиме, про що основний контент? Це кримінальне право чи ще щось?

– Слід розуміти, що глядачами є вузькоспеціалізована аудиторія, а не масовий користувач мережі інтернет. Переважна більшість інформації в каналі пов’язана з кримінальним правом та законодавством. Основою є навчальні матеріали для вивчення кримінального права: підручники, коментарі, схеми… Але є й різні опитування, аналіз судової практики та змін до законодавства. Хоча все це стосується також кримінального права .

У каналі є багато посилань на відео та аудіо-лекції. Розкажіть, чому саме такий підхід?

– Медійний контент є сьогодні основою для отримання інформації. Тому аудіо-/відео-лекції переважають у каналі. По-перше, важко уявити сучасну молодь без навушників, а аудіоформат лекцій є доволі зручним. У метро чи просто на ранковій пробіжці можна прослухати лекцію перед заняттям та згадати потрібний матеріал – це зручно. По-друге, через органи зору та слуху ми сприймаємо 90% інформації. Відповідно, відеоряд зі схемами, графіками для цього є оптимальним. До речі, всі сторонні посилання на медійні матеріали відсилають на мій же ютуб канал з розміщеними лекціями. Тому запозичення зі сторонніх ресурсів відсутні.

– Зараз, в умовах війни, а також карантину ваш канал досить актуальний. Ваші колеги не говорили вам, що теж хочуть створити щось на кшталт?

–  Колеги з інших кафедр неодноразово зверталися за допомогою у створенні подібних каналів. Тепер кожна кафедра має свій канал та чат зі студентами. Як говорив Сократ: «Хто хоче – шукає можливості, хто не хоче – шукає причини». Карантин став каталізатором пошуку нових можливостей.

Стосовно актуальності каналу під час війни та карантину, то ви безперечно праві.. За результатами опитування, яке я проводив, виявилося, що лиш близько 60 % підписників студенти нашого ЗВО (тут і далі – заклад вищої освіти), а інші 40% – це студенти інших юридичних і не тільки ЗВО України, юристи-практики, адвокати… Я навіть помітив, що на канал та ютуб-канал почали активно підписуватися сторінки судів різних рівнів, прокуратури… Що не може не радувати.

Максиме, і останнє, традиційне питання – які плани на майбутнє? Чого б ви хотіли досягти в глобальному плані?

– Хотілося б, щоб канал наповнювався навчальними матеріалами провідних викладачів та науковців у сфері кримінального права якомога більшої кількості ЗВО та НДІ (науково-дослідних інститутів) України. А також став «мультивузівським», але залишався таким же відкритим і доступним для студентства та всіх зацікавлених. 

Тож продовжуємо працювати на благо України та українського народу, – говорить Максим і додає, – рідній Краснопільській гімназії та її педагогічному колективу вітання та низький уклін!

Спілкувався О. Моцний

Реклама