14 грудня в Україні відзначають День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію XX століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

      Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва і прийняття в експлуатацію комплексу захисних споруд над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС, чим було завершено перший етап ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Це, по суті, була перша перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху. Цей день пам’яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей і опромінення тисяч ліквідаторів.

         Серед тих, які боролися зі страшним лихом було чимало наших земляків, які ризикуючи життям та здоров’ям, в ті пекельні дні з честю виконали свій обов’язок перед Батьківщиною. За традицією ліквідатори з Краснопілля та з інших сіл громади, які мали змогу приїхати до селища, зібралися в читальному залі  КЗ «Краснопільська публічна бібліотека», щоб обговорити нагальні питання сьогодення, як то лікування, забезпечення медикаментами тощо. Оскільки щороку, на жаль, багато тих, хто брав участь у ліквідації аварії на ЧАЕС, відходять у засвіти, постало питання встановлення ще однієї стели, вже пятої, біля Памятного знаку Лквідаторам у Парку Слави у Краснопіллі. Наразі це питання вивчається, аби вже до 26 квітня – Міжнароднного дня пам’яті Чорнобиля, спробувати стеллу встановити.

Також ліквідатори, представники Краснопільської селищної ради поклали квіти до пам’ятного знаку Чорнобильської трагедії, вшанували пам’ять своїх друзів і колег хвилиною мовчання.

Реклама