Роботу по розмінуванню території Сумщини, а особливо прилеглих до кордону населених пунктів, які щоденно обстрілюють московити з різноманітних артилерійських систем, продовжують співробітники вибухотехнічного відділу ГУНП в Сумській області.

Щодня поліцейські сапери здійснюють бойові виїзди до прикордоння, знаходять, знешкоджують, вивозять та знищують артилерійські снаряди росіян.

Так, днями до поліції звернувся житель села Великий Бобрик Сумського району та повідомив, що неподалік від села, в зарослій чагарниками місцевості, він виявив два снаряди. Нагадаємо, що у Сумському районі, неподалік від обласного центру під час тимчасової окупації області переміщувалися колони ворожої техніки та особовий склад військ рф.

«Під час виїзду на місце знахідки, вибухотехніки поліції встановили, що обидва снаряди 125 калібру до танкової гармати. Ймовірніше за все вони були загублені ворогами, або захоплені і приховані українськими силами спротиву, що тоді оперували в цьому районі», – розповідає нашій газеті начальник вибухотехнічного відділу ГУНП в Сумській області Олег Євлаш та радить громадянам ніколи не чіпати будь-які предмети, що несуть в собі загрозу вибуху та обов’язково повідомляти про підозрілі знахідки до поліції.

Обидва снаряди було вилучено і направлено на полігон для знищення.

«Загалом, з часу звільнення від окупантів Сумської області співробітники нашого підрозділу здійснили 1425 бойових виїздів, виявили, знешкодили і знищили понад 3750 вибухонебезпечних предметів, очистили від снарядів, мін та інших боєприпасів ворога понад 3 990 га території. Сьогодні на полігон привезли на знищення чергову партію ворожих боєприпасів, і знищили їх. Це снаряди до 120 міліметрової самохідної гармати та бойові частини від протитанкових гранатометів», – говорить начальник вибухотехнічного відділу ГУНП в Сумській області Олег Євлаш.

Його колеги, поліцейські сапери, стверджують, що на цьому полігоні знищили вже кілька сотень ворожих снарядів різного калібру. Хлопці пишаються своєю професією, бо знають: щоденно ризикуючи роблять рідну землю чистішою, а життя українців безпечнішим.

На жаль територія Сумщини щодня піддається ворожим обстрілам з території росії. Залишається високою і загроза дистанційних мінувань населених пунктів та прикордонних територій області. Тому громадянам важливо це пам’ятати та бути вкрай уважними і обережними, скрізь, де б не знаходилися.

Поліція закликає громадян при виявленні будь-яких підозрілих предметів, схожих на боєприпаси бути дуже обачними. Ні в якому разі не підходьте до снарядів, мін чи ракет, що не спрацювали. Позначте або запам’ятайте місце знахідки та повідомте про небезпечний предмет органи влади, поліцію або військових.