Хто слідкує за новинами в нашій газеті, для того такі терміни як програма «Кусаноне» чи благодійний фонд «Карітас Україна» не такі вже нові і незвичні,  адже ми неодноразово розповідали про плідне співробітництво районної влади із даними організації зокрема в сфері охорони здоров’я.

6

Про всяк випадок нагадаємо, що у 2016 році, в рамках Року охорони здоров’я на Краснопільщині, від району було надано 16 конкурсних інвестиційних проектів на отримання допомоги по проектах людської безпеки програми «Кусаноне» Уряду Японії, з них позитивний висновок отримали чотири проекти по Краснопільській центральній районній лікарні, а саме: «Придбання парового стерилізатора», «Придбання електричної дезінфекційної камери», «Придбання кисневого концентратора», «Придбання гастродуоденоскопа», і у січні 2017 року була підписана угода між Посольством Японії в Україні та міжнародним благодійним фондом «Карітас Україна» на постачання вище вказаного медичного обладнання вартістю близько 1,3 млн. грн.

2

3

4

5

У співпраці з міжнародним благодійним фондом «Карітас України протягом лютого-липня 2017 року до Краснопільської ЦРЛ було передано медичне обладнання, про яке згадується вище, себто гастроскоп, камера дезінфекційна, концентратор кисню та стерилізатор паровий.

І ось  сталася справді історична подія, адже вперше наш район відвідала така поважна іноземна делегація із Країни  Вранішнього Сонця  у складі  Надзвичайного та Повноважного Посла Японії в Україні пана Шігекі Сумі та Третього секретаря Посольства Японії в Україні пана Сатору Хомма, які мали урочисто передати каталог медичного обладнання,  закупленого в межах Проекту модернізації медичного обладнання в Краснопільській ЦРЛ.

Будні адміністрації і медичного персоналу лікарні спокійними не були ніколи, тож можна лише здогадуватись, яких хвилювань додав їм візит дипломатів, та й не лише їм. Відчутно хвилювались в очікувані  гостей селищний голова Юрій Яремчук Краснопільської районної ради Віталій Савоненко, голова райдержадміністрації Сергій Хрупа , заступник головного лікаря Краснопільської ЦРЛ Надія Рощик.  В якості гостя разом з краснопільчанами зустрічала японську делегацію і   Генеральний Секретар благодійного фонду «Карітас Україна» Дзвенислава Чайківська.

7

Про точність і педантичність японців ми чули давно, не довелось їх чекати і цього разу – посольський чорний «Лексус» заїхав на територію лікарні точно у визначений час і без зайвих слів, промов і урочистостей дипломати вирушили  по відділеннях оглядати придбане обладнання. Співробітники посольства із знанням справи цікавились  технічними характеристиками, запитували у медиків про доцільність придбання для лікарні саме цього обладнання, просили продемонструвати їх роботу на практиці і все це фіксували відео та фотозйомкою.

8

9

Лише після ретельного огляду  дійшла черга до того, що в програмі мало назву «урочиста церемонія передачі каталогу медичного обладнання».

10

За українським звичаєм не обійшлось без запашного короваю від заступника заступника головного лікаря Краснопільської ЦРЛ Надії Рощик, вітальних слів від керівництва району, які дякували Уряду Японії та благодійному фонду «Карітас Україна» за суттєву і відчутну допомогу  Краснопільському медичному закладу, висловлювали надію на подальшу співпрацю як на рівні району, так і в рамках Краснопільської об’єднаної громади. Також дипломати отримали пам’ятні подарунки і сувеніри від громади.

11

– Програма «Кусаноне» – це не допомога від Посольства, це допомога від Уряду і народу Японії  українському народу, – передаючи  каталог заступнику головного лікаря Краснопільської ЦРЛ Надії Рощик, зазначив Повноважний Посол Японії в Україні пан Шігекі Сумі. – Я радий, що це обладнання працює, сподіваюсь що воно й надалі ефективно й надійно працюватиме, це дуже важливо для людей, які живуть у вашому районі. Японія готова продовжувати співпрацю і допомагати Україні в рамках Програми безвідплатної допомоги Уряду Японії «Кусаноне», що спрямована на підтримку ініціатив, представлених громадами та об’єднаннями для задоволення різноманітних потреб на місцевому рівні, адже дана програма має на меті розвиток мирного суспільства, де жодна особа не залишена поза увагою у будь-якому куточку світу.

За словами посла, починаючи з 2002 року в Україні в межах програми «Кусаноне» реалізовано 127 проектів, включаючи вищезгаданий, на суму понад 9,11 мільйонів доларів США у галузях охорони здоров’я, освіти, соціального доброту тощо.

11

– Нам приємно бути об’єднуючим містком між різними народами, адже сьогодні дуже важливо, щоб народи жили в мирі, були солідарні один з одним. Вважаю найбільшим плюсом, що ця допомога направлена до людей, які проживають саме в сільській місцевості, в нашому випадку – в такому невеличкому населеному пункті, як Краснопілля, – переконана Генеральний Секретар благодійного фонду «Карітас Україна» Дзвенислава Чайківська.

Але на цьому знайомство дипломатів з Японії з Краснопільською лікарнею не закінчилось, адже Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі  виявив бажання оглянути, в яких умовах і палатах лікуються та перебувають хворі у  хірургічному відділенням лікарні, а також попросив показати йому рентген-кабінет. Ми не знаємо, про що говорили дипломати між собою, побачивши обладнання ще радянського виробництва, але здивований вираз облич перекладу не потребує… А наші медики й не приховували, що іншого немає, тому працюють на тому, що мають, але не відмовились би нового… Чи почули їх «дипломатичний» натяк японці, нам невідомо, але надію на краще вселила пані   Генеральний Секретар благодійного фонду «Карітас Україна» Дзвенислава Чайківська: «Тепер готуйте проекти на придбання рентген обладнання,  як ми вже переконалися, нічого неможливого немає».

12

Вже від’їжджаючи на запитання, які у нього враження від відвідин Краснопільської ЦРЛ, Посол дипломатично відповів:

– Лікувати людей –  в усьому світі необхідна, важка, але й дорога справа, тому вам хочу побажати  удачі.

О. МОЦНИЙ

Газета “Перемога”

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14