День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне cвято – День Соборності України. Саме 100 років тому на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності.

2

У школі з нагоди 100-річчя Дня Соборності України було проведено ряд виховних заходів. В актовій залі школи відбулося урочисте відкриття заходу, приуроченого Дню Соборності України. Директор школи щиро привітала всіх зі святом та наголосила, що саме молоді творити майбутнє держави.

3

4

Під час свята відбувся урочистий звіт козацького куреня. Курінний отаман Афанасьєв Ярослав прийняв звіт від ройового кожного козацького рою (класу) з 1 по 11 клас. Кожен клас виголосив своє гасло, проспівав свою ройову козацьку пісню. Кульмінацією заходу став символічний «живий ланцюг» єдності на свіжому зимовому повітрі на чолі з директором школи Кравченко Т.І. та вчителями школи. Не злякав юних патріотів і лютий мороз.

5

У шкільній бібліотеці Остапенко М.С. було розгорнуто книжкову виставку і всі бажаючі мали можливість здійснити екскурс у минуле нашої Батьківщини, у той бурхливий час, коли утверджувалася державність, бо саме 22 січня 1919 року злилися століттями відірвані одна від одної частини єдиної України.

Сьогодні Україна переживає тяжкі часи. Часи, коли наші співвітчизники захищають на Сході свою країну від ворога. І ми вдячні їм за цей патріотичний подвиг.

І на підтримку полонених моряків учні 5-11 класів підготували спільний флеш-моб, а учні початкової ланки підготували відео звернення до захисників держави. Молоде покоління незалежної України вірить, що територіальна цілісність нашої держави, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною, бо лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності та згуртованості.

Просимо в Бога миру для країни,

Щоб повернулися живими усі ті,

Хто захищає зараз Україну,

Хто там на Сході ніби в іншому житті…

І віримо, що спиняться всі війни,

Що буде мир і спокій у серцях.

Про це благають діти України

Проханням щирим в душах і піснях.

6.jpg

Після урочистостей, в спортзалі відбулися спортивні змагання – “Веселі старти” – між об’єднаними командами, які очолили учні 9 класу Шинкаренко Максим та Бабич Євген.

І хоча лише одна команда перемогла, але всі учасники отримали велике задоволення від участі в естафетах.

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14