Президентські вибори в Україні жодним чином не вплинуть на розвиток і утвердження Православної церкви в Україні.

На цьому наголосив предстоятель ПЦУ Епіфаній в інтерв’ю ВВС News Україна.

“Незалежно від того, хто після виборів прийде до влади, українська церква є, була і буде”, – підкреслив Епіфаній, відповідаючи на запитання про те, що деякі помісні церкви можуть вагатися з рішенням про визнання ПЦУ, очікуючи чим закінчаться президентські вибори.

Предстоятель зазначив, що таку думку нав’язує Москва.

“Але вони не розуміють, що процеси, які відбулись, не прив’язані суто до тих подій, які зараз відбуваються в Україні й пов’язані з виборами. Коли до влади прийшов Янукович, він намагався взагалі зняти з реєстрації Київський патріархат. Але після Революції гідності підтримка Київського патріархату зросла удвічі. Тому вибори, я вважаю, не вплинуть на подальший розвиток і утвердження вже єдиної помісної православної церкви”, – сказав Епіфаній.

Він також висловив переконання, що майбутнє ПЦУ не залежить від того, хто буде президентом.

“Церква є і буде, незалежно від того, хто буде президентом. Тому що ми завжди опиралися на підтримку українського народу. От був Янукович, і що? Церква опиралася на підтримку українського народу, і що президент міг змінити?” – сказав митрополит.

Він зазначив, що не вірить у те, що вибори виграє “якийсь проросійський кандидат”.

“Це вже нереально в сучасних умовах”, – вважає Епіфаній.

Водночас він підкреслив, що російська держава задіює чимало зусиль і впливу на міжнародному рівні, намагається переконати міжнародні організації нібито щодо “фактів масових порушень прав людини в Україні та реальної загрози ескалації релігійних конфліктів”.

“Я також звернувся з листом із поясненням нашої чіткої позиції, що насправді зараз відбувається в Україні. Ми не маємо як новостворена церква таких ресурсів, такого впливу, які має російська держава. Зараз відбувається боротьба не між єдиною помісною православною церквою та РПЦ в Україні – це боротьба на міжнародному рівні, це певною мірою є геополітикою, бо російська держава працює в цьому напрямку вже десятиліття”, – підкреслив митрополит.

Джерело:
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2650931-majbutne-pcu-ne-zalezit-vid-togo-hto-bude-prezidentom-epifanij.html
Майбутнє ПЦУ не залежить від того, хто буде президентом — Епіфаній
01.03.2019 11:13