З приходом осені звершуються сількогосподарські роботи, після яких на городах залишається багато бадилля та іншої рослинності.

Деякі непорядні громадяни вирішують проблему «зачищення» території дуже просто – спалюють рослинність на городах. Внаслідок цього, в вечірній час, ми задихаємося від смороду. При спалюванні сухої трави та листя виділяються шкідливі речовини, які «засмічують» організми наших дітей, сусідів та всіх жителів – це негативно впливає на стан дихальних шляхів, астматичні захворювання, захворювання щитовидної залози та інше. Також це завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу.

Тому, шановні жителі Краснопільської ОТГ, під час прибирання своїх присадибних ділянок і городів Краснопільська селищна рада наполегливо просить утримуватись від розведення вогнищ і спалювання листя, рослинностісухостою, тощо. Нагадуємо, що це заборонено законодавством України та передбачає адміністративну і кримінальну відповідальність з відповідним накладенням штрафів.

Спалювання рослинних залишків є прямим порушенням низки норм чинного законодавства, а саме: статті 50 Конституції України, статей 9 та 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», статті 16 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», пунктів 3.6.14., 3.7.4. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, пунктів, Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

Всі ці дії є порушенням державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою населених пунктів Краснопільської селищної ради – відповідно до ст. 152 КупАП тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти (340 грн.) до вісімдесяти (1360 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти (850 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Є НОВИНИ? ЦІКАВІ ТЕМИ? ПИШІТЬ  motsnyi1976@ukr.net

ТЕЛЕФОНУЙТЕ 050-064-94-14