14 жовтня відзначаємо День захисника України. День вшанування мужності і героїзму оборонців нашої країни.

Щорічне державне свято встановлене Указом Президента України від 14 жовтня 2014 року, “з метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу “.

Свято заснували на тлі загальної декомунізації, подій початку 2014-го року та неоголошеної війни Росії проти України. Дату 14 жовтня було обрано не випадково, а враховуючи історичні традиції вшанування українського війська. Таким чином українці засвідчують політичну спадковість сучасної Української держави від Русі, козацтва, визвольного руху та відмежовуються від радянського тоталітаризму.

Саме цього дня відзначається велике православне свято – Покрова Пресвятої Богородиці. Також цей день був знаменним для славних воїнів і захисників рідної землі – запорізьких козаків. На свято Покрови на Січі відбувалася Велика рада, на якій обирали гетьмана і визначали, як козацтву жити далі. Власне, з 1999 року 14 жовтня в Україні святкують День українського козацтва, а також День створення Української повстанської армії.

День захисника України нероздільно пов’язаний із розвитком українського війська та його військових традицій. З початком сучасної російсько-української війни майже чотириста тисяч українців взяли зброю до рук у лавах Збройних Сил, Національної гвардії, правоохоронних органів і добровольчих формувань, щоб зупинити агресію Російської Федерації та відстояти незалежність України.

Нині Українська армія активно модернізується, позбувається радянської спадщини та відновлює українські військові традиції. Так у війську з’явилися назви легендарних українських полководців та уславлених підрозділів минулого. Також військові традиції знайшли відображення і в елементах одностроїв, як шапка “мазепинка” та нарукавний тризуб. А Гасло “Слава Україні” – “Героям слава” стало офіційним вітанням українського війська.

Сьогодні, у День захисника України ми вшановуємо сучасних військовослужбовців та воїнів різних епох нашої історії. А також згадуємо загиблих героїв, які віддали своє життя, захищаючи свій край. З 2015 року День захисника України є державним святом і вихідним. Але тисячі наших воїнів відзначають свято на службі, оберігаючи рідну країну і кожну українську родину від навали агресора.

У цей святковий день ми хочемо привітати кожного воїна, кожного ветерана – всіх захисників України! Бажаємо вам мирного неба, міцного здоров’я, завзяття і сили! Зі святом Вас, дорогі наші захисники!

Джерело:
https://www.armyfm.com.ua/den-ukrainskih-zahisnikiv!/
13.10.2020
День українських захисників!