Останнім часом почастішали звернення до Краснопільської селищної ради від учасників АТО/ООС з питань відмови у пільговому проїзді.

Так, з метою забезпечення реалізації прав громадян на пільговий проїзд  в тому числі інвалідів війни та учасників бойових дій з числа учасників АТО/ООС рішенням Сумської обласної ради від 25.03.2016 року затверджено Обласну програму здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування на 2016-2020 роки.

Відповідно до Обласної програми компенсаційні виплати перевізникам, які надають послуги з пільгового перевезення громадян автомобільним транспортом на міжміських автобусних маршрутах загального користування у міжобласному та внутрішньообласному сполученнях, приміських автобусних маршрутах загального користування у міжобласному та внутрішньообласному міжрайонному сполученнях здійснюються  за рахунок коштів обласного бюджету до якого залучаються кошти відповідних районних, міських (міст обласного значення) бюджетів та бюджетів об’єднаних територіальних громад у вигляді субвенції.

На сьогодні в області перед перевізниками виникла заборгованість за перевезення пільгової категорії громадян, оскільки не всі місцеві ради здійснюють перерахування субвенції до обласного бюджету в повному обсязі.

У зв’язку з ситуацією, яка склалася мають місце випадки, коли пільговику відмовлено у пільговому проїзді.

У поточному році Краснопільською селищною радою забезпечено перерахування коштів до обласного бюджету для здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд інвалідів війни, учасників бойових дій з числа учасників АТО/ООС в повному обсязі відповідно до доведеного розподілу асигнувань.

Крім того, у проекті бюджету Краснопільської селищної ради на 2020 рік передбачені видатки для надання соціальної підтримки учасникам АТО/ООС та членам їх сімей, в тому числі на пільгове перевезення.